• დროებითი მოთავსების უზრუნველყოფის დეპარტამენტს ევროპის საბჭოს ოფისმა სადეზინფექც...
დროებითი მოთავსების უზრუნველყოფის დეპარტამენტს ევროპის საბჭოს ოფისმა სადეზინფექციო და სამედიცინო პრევენციული საშუალებები გადასცა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს დროებითი მოთავსების უზრუნველყოფის დეპარტამენტს ევროპის საბჭოს ოფისისგან უსასყიდლოდ გადაეცა 20 პულსოქსიმეტრი, 200 ლიტრი ზედაპირების დასამუშავებელი სადეზინფექციო ხსნარი, სამედიცინო ბახილები და ქუდები. აღნიშნული დახმარების მიზანია დროებითი მოთავსების იზოლატორებში ახალი კორონავირუსის გავრცელების პრევენცია და დაკავებულ პირთათვის ეფექტიანი სამედიცინო მომსახურების მიწოდება.
ევროპის საბჭო მრავალი წელია, ერთობლივი პროექტების ფარგლებში, მხარდაჭერას უწევს საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს თავისუფლებააღკვეთილ პირთა უფლებების დაცვის უზრუნველყოფისა და სამედიცინო დახმარების ხელმისაწვდომობის გაუმჯობესების მიმართულებით.

• Department of Temporary Detention Isolators received disinfectants and medical-p...
Department of Temporary Detention Isolators received disinfectants and medical-preventive solutions from local office of the Council of Europe
The Department of Temporary Detention and Accommodation of the Ministry of Internal Affairs received 20 Pulse Oximeters, 200 liters of surface disinfectant solution, medical hats and shoe covers from the local office of the Council of Europe. The purpose of the upper mentioned donation is to implement preventive measures in isolators against new coronavirus disease and provide effective medical service to detainees.
The Council of Europe has been assisting the Ministry of Internal Affairs of Georgia for years in providing protection of the rights for detainees placed in isolators of the agency and improving access to medical care.