• ბათუმში შსს-ს საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების კვირეული გრძელდება
ბათუმში, პიაცაზე, შსს-ს საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების კვირეულის ფარგლებში, მომსახურების სააგენტომ სპორტული კლუბის - MIA Force მრბოლელის, შსს-ს საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების კამპანიის სახე დათა ქაჯაიას მსოფლიო ჩემპიონატზე ასპარეზობის მეშვიდე ეტაპის ჩვენება მოაწყო. TCR International-ის პირდაპირ ტრანსლაციას შსს-ს მომსახურების სააგენტოს დირექტორი დათო ნიკოლეიშვილი, აჭარის მთავრობის წარმომადგენლები, მრბოლელები და გულშემატკივრები დაესწრნენ.
მთელი კვირის განმავლობაში, შსს-ს მომსახურების სააგენტო ბათუმის ბულვარში, ანბანის კოშკის მიმდებარე ტერიტორიაზე ტურისტებსა და ადგილობრივ მცხოვრებლებს სხვადასხვა სახის შემეცნებით და გასართობ ღონისძიებას შესთავაზებს. ადგილზე მოწყობილ „მართვის სკოლაში“ ბავშვებისთვის საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების თემაზე სახალისო შემეცნებითი გაკვეთილები გაიმართება, გაიცემა ველოსიპედების მართვის მოწმობები პატარებისთვის და გაიმართება ველომოყვარულების მარათონი.
კვირეულის ფარგლებში, სტუმრებს ასევე ექნებათ შესაძლებლობა, დაათვალიერონ შსს-ს სპორტული კლუბის იმიტირებული სარბოლო ტრასა, ლეგენდის და ფორმულას კლასის ავტომობილები.

Within the frames of the Road Safety Week of the MIA the racer of the Service Agency`s sport club “MIA Force” and the face of the Road Safety campaign Data Kajaia displayed the seventh stage of the World Cup completion in Piazza, Batumi. The TCR International`s live coverage was attended by Mr. Dato Nikoleishvili, the Director of the Service Agency of the MIA, the representatives of the Government of Adjara, racers and fans.
Throughout the week, the Service Agency of the Ministry of Internal Affairs will offer tourist and local residents variety of educational and entertainment events which will take place in the boulevard and in the vicinity of the Alphabet Tower. Educational lessons designed for children will be held in the "School of Driving", children will be issued bicycle driving licenses and bicyclists’ marathon will be held.
Within the frames of the Road Safety Week, the visitors will have the opportunity to see the simulated race circuit of the Sports Club, as well as legend and formula vehicles.