13 მაისს, 12 საათზე, საგურამოში, შინაგან საქმეთა მინისტრი ვახტანგ გომელაური პოლიციის ახალ შენობას გახსნის. ორსართულიანი, თანამედროვე სტანდარტების შენობა უახლესი ტექნიკითა და ინვენტარით არის აღჭურვილი. პოლიციის თანამშრომლებისთვის შენობაში ასევე არის კეთილმოწყობილი სპორტული დარბაზი.
ახალ შენობაში შინაგან საქმეთა სამინისტროს რამდენიმე სამსახური განთავსდება: შსს-ს მცხეთა-მთიანეთის მთავარი სამმართველოს მცხეთის რაიონული სამმართველოს საგურამოს პოლიციის განყოფილება და დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის მცხეთა-მთიანეთის რეგიონალური სამმართველოს ოპერატიული რეაგირების ჯგუფი.

On May 13, at 12:00 Minister of Internal Affairs Vakhtang Gomelauri will solemnly open new building of police in Saguramo. The two-story, modern building is equipped with the latest equipment and inventory.
Police officers will also enjoy well-equipped gym. In the newly built building several police units will be located, in particular: Saguramo police unit of Mtskheta police division of Mtskheta-Mtianeti Regional Main Division and operational response team of Mtskheta-Mtianeti division of the Security Police.