18 ნოემბერს, 15:30 საათზე, შინაგან საქმეთა სამინისტროში (ნოე რამიშვილის ქუჩა N38), შსს-ს ვებ-გვერდის www.police.ge-ს სპეციალური ხმოვანი ვერსიის პრეზენტაცია გაიმართება.
შსს-ს საზოგადოებასთან ურთიერთობის დეპარტამენტმა, „საქართველოს უსინათლოთა კავშირი“-ს წევრებთან ერთად, ხმოვანი ვებ-პორტალი voice.police.ge უსინათლოთათვის და მხედველობადაქვეითებული პირებისთვის მოამზადა. პროექტის მიზანია www.police.ge-ზე განთავსებული და განახლებადი ინფორმაცია უსინათლო და მცირემხედველი პირებისთვის სრულად იყოს ხელმისაწვდომი.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო პირველი უწყებაა, რომელმაც უსინათლო და მხედველობადაქვეითებული პირებისთვის ვებ-გვერდის ხმოვანი ვერსია შექმნა.

On November 18, at 15:30 pm presentation of special version of the Ministry’s official website for blind or vision impaired people will be held at the Ministry of Internal Affairs (Noe Ramishvili Street N38).
Public Relations Department of the Ministry of Internal Affairs along with members of the “Blind Union of Georgia” has created voice version of Ministry’s official website-voice.police.ge which is aimed for blind or vision impaired people. Aim of the project is to make information on the Ministry’s official website fully accessible for blind or vision impaired citizens.
Ministry of Internal Affairs is the first agency to create voice version of the Ministry’s website for blind and vision impaired people.