• ალექსანდრე დარახველიძე ეროვნული უმცირესობების საკითხებში ეუთოს უმაღლეს კომისარს ...
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ - ალექსანდრე დარახველიძემ საქართველოში ოფიციალური ვიზიტით მყოფ ეროვნული უმცირესობების საკითხებში ეუთოს უმაღლეს კომისართან - კაირატ აბდრახმანოვთან შეხვედრა გამართა.
შეხვედრას ასევე ესწრებოდა საქართველოს საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი ავსტრიის რესპუბლიკაში, საქართველოს მუდმივი წარმომადგენელი ეუთოსა და ვენაში განლაგებულ სხვა საერთაშორისო ორგანიზაციებში - ქეთევან ციხელაშვილი.
ალექსანდრე დარახველიძემ სამინისტროში განხორციელებულ და მიმდინარე რეფორმებზე ისაუბრა და ხაზი გაუსვა სათანადო და ეფექტიანი ანტიდისკრიმინაციული პოლიტიკის უზრუნველსაყოფად სამინისტროში განხორციელებულ ღონისძიებებს.
ეუთოს უმაღლესმა კომისარმა დადებითად შეაფასა სამინისტროში გატარებული რეფორმები და იმედი გამოთქვა, რომ ქართული მხარე დაინტერესებულ სახელმწიფოებს საუკეთესო პრაქტიკასა და გამოცდილებას გაუზიარებს.
შეხვედრის დასასრულს, ალექსანდრე დარახველიძემ კაირატ აბდრახმანოვს მადლობა გადაუხადა და აღნიშნა, რომ საქართველოსთვის მნიშვნელოვანი და პრიორიტეტულია ეუთოს ინსტიტუტებთან თანამშრომლობა.

• Aleksandre Darakhvelidze held a meeting with the OSCE High Commissioner on Natio...
The Deputy Minister of Internal Affairs of Georgia, Aleksandre Darakhvelidze, met with the OSCE High Commissioner on National Minorities, Kairat Abdrakhmanov, paying an official visit to Georgia.
The Ambassador of Georgia to the Republic of Austria and Permanent Representative of Georgia to the OSCE and other International Organizations in Vienna, H.E. Ketevan Tsikhelashvili also attended the meeting.
Within the meeting, Aleksandre Darakhvelidze discussed the implemented and ongoing reforms within the Ministry. Deputy Minister also highlighted measures implemented within the Ministry to ensure proper and effective anti-discriminative policy.
OSCE High Commissioner positively assessed the implemented reforms within the Ministry and expressed hope that Georgia will ensure to share experience and best practice with interested countries.
At the end of the meeting, Aleksandre Darakhvelidze expressed his gratitude towards the OSCE High Commissioner on National Minorities and noted that cooperation with the OSCE institutions is an important priority for Georgia.