• ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერებების გავრცელების აღკვეთის ხელშეწყობის სახელმწიფო კომ...
ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერებების გავრცელების აღკვეთის ხელშეწყობის სახელმწიფო კომისიის მონაცემებით, მარტში ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერებების საზღვარზე შემოტანის არც ერთი შემთხვევა არ დაფიქსირებულა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიაში ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერებების გავრცელების აღკვეთის ხელშეწყობის სახელმწიფო კომისიის რიგით მეთერთმეტე შეხვედრა გაიმართა. შეხვედრას ესწრებოდნენ საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტროს და ფინანსთა სამინისტროს წარმომადგენლები.
შეხვედრაზე დადებითად შეფასდა სახელმწიფოს მიერ გატარებული კომპლექსური ანტინარკოტიკული პოლიტიკა. კიდევ ერთხელ აქცენტი გაკეთდა ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერებების მოხმარების კლების ტენდენციაზე. საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს მიერ შეხვედრაზე წარმოდგენილი სტატისტიკის თანახმად, მარტში ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერებების საზღვარზე შემოტანის არც ერთი შემთხვევა არ დაფიქსირებულა.
სახელმწიფო კომისია ახორციელებს მონიტორინგს ახალ ფსიქოაქტიურ ნივთიერებებთან დაკავშირებით ქვეყანაში არსებულ ვითარებაზე და ამ კუთხით არსებულ გამოწვევებზე, ასევე უზრუნველყოფს შესაბამისი კანონმდებლობის აღსრულებას. სახელმწიფო კომისია ეფექტური მონიტორინგისა და ინფორმაციის სისტემატური გაცვლის მიზნით ყოველთვიურად იკრიბება.

• According to the information of the State Commission Supporting Suppression of D...
According to the information of the State Commission Supporting Suppression of Distributing New Psychoactive Substances in March there were no cases of smuggling new psychoactive substances across the borders
The Eleventh Meeting of the State Commission Supporting Suppression of Distributing New Psychoactive Substances was held at the Academy of the Ministry of Internal Affairs of Georgia. The Meeting was attended by representatives from the Ministry of Internal Affairs, Ministry of Labour, Health and Social Affairs and Ministry of Finance of Georgia.
At the meeting the complex anti-drug policy conducted by the State was positively assessed. The decrease tendency was further highlighted. According to the Ministry of Finance information, in March there were no cases of smuggling new psychoactive substances across the borders.
The State Commission conducts monitoring over the situation related to new psychoactive substances in the country and over the challenges existing in this regard, as well as ensures implementation of the relevant legislation. For the purposes of conducting effective monitoring and systematic information sharing, the State Commission meets every month.