შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს დამნაშავეთა სამყაროს წინააღმდეგ ბრძოლის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1986 წელს დაბადებული ვლადიმერ ქ. ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ბრალდებით თბილისში, ქურდიანის ქუჩაზე დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, ვლადიმერ ქ-ს საცხოვრებელი სახლის და დამხმარე სათავსოს ჩხრეკისას, „კალაშნიკოვის“ სისტემის 2 არარეგისტრირებული ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი, 201 საბრძოლო ვაზნა, თურქული წარმოების, არარეგისტრირებული სანადირო თოფი, კუსტარულად დამზადებული, არარეგისტრირებული პისტოლეტი, 6 მჭიდი და ცეცხლსასროლი იარაღის შემადგენელი 7 დეტალი ამოიღეს.

The officers of Division Combating Criminals` World of the Main Division Combating Organized Crime of the Central Criminal Police Department of the MIA as a result of investigative activities carried out on the basis of operative information detained Vladimer K (DoB: 1986) in Kurdiani str., Tbilisi, for illegal purchase and keeping of firearms and ammunition.
The law enforcers during the search of a house and auxiliary facilities of Vladimer K. seized "Kalashnikov" system 2 unregistered automatic weapons, 201 bullets, unregistered hunting rifle of Turkish production, hand-made unregistered pistol, 6 magazines and 7 details of firearms.
The investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping firearms and ammunition (part 2 of the article 236 of the Criminal Code of Georgia).