შსს-ს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს და ისანი-სამგორის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 2000 წელს დაბადებული ლ.შ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 29 სექტემბერს, თბილისში, რუსთავის გზატკეცილზე, სასტუმრო „ტატოს“ მიმდებარე ტერიტორიაზე, ურთიერთშელაპარაკებისას, ცივი იარაღის გამოყენებით, სახის არეში მსუბუქად დაჭრა 1999 წელს დაბადებული ო.ყ., ხოლო გულმკერდის არეში - 2000 წელს დაბადებული ა.ბ, რომელიც საავადმყოფოში გარდაიცვალა. ლ.შ. შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა ბრალდებული ცხელ კვალზე, თბილისში დააკავეს. პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ნივთმტკიცებად ამოიღო.

The officers of Isani-Samgori police division and Tbilisi police department as a result of jointly held operative-searching and investigative activities detained L.SH. (DoB 2000) for premeditated murder.
Investigation established that detainee on September 29 wounded O.K. (DoB 1999) with a knife in face area on the bases of conflict and inficted another wound in chest area to A.B. (DoB 2000) who died soon as he was transferred to the hospital. L.SH. fled from the place of crime. The incident took place nearby “Tato” hotel located on Rustavi highway.
Law enforcers detained the criminal immediately on the territory of Tbilisi. The weapon of crime was seized by the law enforcers.