შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1988 წელს დაბადებული, ირანის ისლამური რესპუბლიკის მოქალაქე ალირეზა მ. ნარკოდანაშაულისთვის თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას, 158,79 გრ ნარკოტიკული საშუალება ამოიღეს, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით, კანაფის ფისს შეიცავს, ასევე ამოღებულია 204 აბი ე.წ. "ექსტაზი" და 50,03 გრ ფსიქოტროპული საშუალება, რომელიც კეტამინს შეიცავს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ აღნიშნული ნარკოტიკები ბრალდებულმა თურქეთიდან საქართველოში უკანონოდ შემოიტანა. ნარკოლოგიური შემოწმებით ალირეზა მ-ს მარიხუანის მოხმარების ფაქტი დაუდგინდა.
გამოძიება განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული და ფსიქოტროპული საშუალებების უკანონო შეძენა-შენახვის და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის მე-6 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით, 262-ე მუხლის მე-4 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით და 261-ე მუხლით).

The officers of the Main Division Combating Illegal Circulation of Drugs of the Central Criminal Police Department, as a result of investigative and searching activities held on the basis of the operative information detained the citizen of the Islamic Republic of Iran Alireza M. (DoB 1988) for the drug related crime in Tbilisi International Airport.
During the personal search of the detainee, police officers seized 158,79 gr of drugs, which according to the result of expertise contained cannabis resin, also 204 pills of so-called “bio” drug, which contained MDMA and 50,03 gr of psychotropic substance, which contained ketamine.
The investigation established that the detainee illegally imported the above mentioned drugs from Turkey to Georgia. Drug test made to Alireza M. revealed the fact of marijuana abuse.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs and psychotropic substances in especially large quantities and their illegal import to Georgia (Article 260 VI part, sub-paragraph A, Article 262, IV part, sub-paragraph A of the Criminal Code of Georgia).