შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარ სამმართველოში მიმდინარეობს გამოძიება ტელეკომპანია „რუსთავი 2-ის“ გენერალური დირექტორის, ნიკა გვარამიას კომპიუტერულ სისტემაში უნებართვო შეღწევის, მისი და მამუკა ახვლედიანის პირადი საუბრის ამსახველი ვიდეოჩანაწერის უკანონოდ მოპოვებისა და გავრცელების ფაქტზე (დანაშაული გათვალისწინებული საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 284-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით და 159-ე მუხლის 1-ლი და მე-2 ნაწილებით).
2016 წლის 4 ოქტომბერს www.youtube.com-ზე გამოქვეყნებულ იქნა ნიკა გვარამიასა და მამუკა ახველდიანს შორის პირადი საუბრის ამსახველი ჩანაწერი - „ნიკა გვარამია ჰპირდება მოქმედ მოსამართლეს 6 მილიონიდან წილს“.
აღნიშნულ საქმესთან დაკავშირებით, ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნულ ბიუროში და შსს-ს საექსპერტო-კრიმინალისტიკურ დეპარტამენტში ჩატარდა კომისიური (ფონო) ვიდეოსკოპიური ექსპერტიზა, რის შედეგადაც დადგინდა, რომ ვიდეოჩანაწერი ვარგისია ხმის მიხედვით პიროვნების იდენტიფიკაციისთვის, ჩანაწერზე არ აღინიშნება რაიმე სახის მონტაჟის კვალი, ვიდეოჩანაწერზე დაფიქსირებულია ნიკა გვარამიასა და მამუკა ახვლედიანის ხმები, ხოლო მესამე პირი, რომელიც საუბარში მონაწილეობს, გამოძიების ამ ეტაპზე დაუდგენელია. გამოკითხვისას ნიკა გვარამიამ მისი ვინაობა არ დაასახელა.
„რუსთავი 2-ის“ გენერალური დირექტორი, საქმეზე ჩატარებული ექსპერტიზის დასკვნის ირგვლივ დამატებით გამოსაკითხად, საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროში 14 თებერვალს, 18:00 საათზე იქნა დაბარებული. ვინაიდან ნიკა გვარამიამ საჯაროდ განცხადა, რომ შინაგან საქმეთა სამინისტროში მისვლას არ აპირებს და სასამართლოში დაკითხვას მოითხოვს, გამოძიება შუამდგომლობით მიმართავს სასამართლოს, რათა იგი მოსამართლის წინაშე მოწმის სახით იქნას დაკითხული.

The Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs has launched investigation which is in progress at the moment on the fact of Illegal access to computer information of the computer owned by the General Director of Rustavi 2 TV company Nika Gvaramia, owning to which the record depicting Gvaramia’s private conversation with Mamuka Akhvlediani has been illegally obtained and disseminated (crime envisaged under the article 284, I part and article 159, I and Ii parts of the Criminal Code).
On October 4, 2016 the record of the private conversation between Nika Gvaramia and Mamuka Akhvlediani was published on www.youtube.com where Nika Gvaramia makes promise to the acting judge to give particular share from 6 million.
In connection with the mentioned case Levan Samkharauli National Forensics Bureau along with MIA Forensic Department jointly conducted special video expertise as a result of which it was concluded that video material is suitable for person identification, no trace of editing has been detected. Expertise determined that recorded voiced belong to Nika Gvaramia and Mamuka Akhvlediani, while the third person involved in conversation has not been identified so far. During the inquiry, Nika Gvaramia revealed the identity of the third person.
General Director of Rustavi2 TV Company was summoned for additional interrogation at the Ministry of Internal Affairs on February 14, 18:00pm in connection with the expertise results. As Nika Gvaramia is not going to appear at the Ministry of Internal Affairs and demants to be interrogated at the court, Ministry of Internal Affairs will petition the court to interrogate Gvaramia as witness at the court.