• ვახტანგ გომელაურმა თბილისისა და რეგიონების პოლიციის დეპარტამენტების ხელმძღვანელე...
ვახტანგ გომელაურმა თბილისისა და რეგიონების პოლიციის დეპარტამენტების ხელმძღვანელებთან სამუშაო თათბირი გამართა
შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ვახტანგ გომელაურმა თბილისისა და რეგიონების პოლიციის დეპარტამენტების ხელმძღვანელებთან სამუშაო თათბირი ჩაატარა. პოლიციის დეპარტამენტების დირექტორებთან შეხვედრას მინისტრის პირველი მოადგილე - შალვა ბედოიძე დაესწრო.
ვახტანგ გომელაურმა პოლიციის დეპარტამენტების ხელმძღვანელებისგან დედაქალაქსა და რეგიონებში დანაშაულთან ბრძოლის, ასევე, პრევენციული საპოლიციო ღონისძიებების შესახებ დეტალური ინფორმაცია მოისმინა.
მინისტრმა ყურადღება გაამახვილა გატარებულ და მიმდინარე რეფორმებზე, დანაშაულთან ბრძოლის შედეგებზე და საზოგადოების უსაფრთხოების მიმართულებით არსებულ გამოწვევებზე ისაუბრა. შეხვედრაზე ვახტანგ გომელაურმა აღნიშნა, რომ მიმდინარე წელს გარკვეული ტიპის დანაშაულის რაოდენობის კლება დაფიქსირდა, გახსნის მაჩვენებელმა კი მოიმატა.
მინისტრმა დანაყოფების ხელმძღვანელებთან ასევე ისაუბრა მომავალ წელს დაგეგმილ ინფრასტრუქტურულ პროექტებზე, მთავრობის მეთაურის ინიციატივით სამინისტროს თანამშრომლებისთვის შრომის ანაზღაურების 20%-ით გაზრდის შესახებ, ასევე საპოლიციო საქმიანობის გაუმჯობესებისთვის საჭირო სამუშაოებისა და პრევენციული ღონისძიებების შესახებ.
ვახტანგ გომელაურმა შედეგიანი საქმიანობისთვის თანამშრომლებს მადლობა გადაუხადა და განაცხადა, რომ დანაშაულთან ბრძოლის მიმართულებით კომპლექსური ღონისძიებები 2023 წელსაც აქტიურად გაგრძელდება.

• Vakhtang Gomelauri held a meeting with police chiefs of Tbilisi and regions of t...
The Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri, held a meeting with the police chiefs of Tbilisi and regions of the country. First Deputy Minister - Shalva Bedoidze also attended the meeting with the directors of police departments.
Vakhtang Gomelauri got familiarized with detailed information from police chiefs regarding the fight against crime in the capital and regions, as well as on preventive policing measures.
The minister drew attention to the implemented and ongoing reforms, the results of the fight against crime and reviewed challenges existing in the direction of public safety. At the meeting, Vakhtang Gomelauri noted that the number of certain types of crime has decreased this year, while crime solving index increased.
The minister also discussed infrastructure projects planned for next year- the initiative of the head of the Georgian government about increasing salaries of the employees of the ministry by 20%, as well as about the necessary works and preventive measures for improving police activities.
Vakhtang Gomelauri thanked the employees for their effective work and stressed that complex measures in the direction of fighting crime will be actively continued in 2023.