• ვახტანგ გომელაურმა სტრუქტურული დანაყოფების ხელმძღვანელ პირებთან თათბირი გამართა
შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ვახტანგ გომელაურმა, მოადგილესთან - გიორგი ბუთხუზთან ერთად, სამინისტროს დაქვემდებარებაში მყოფი სტრუქტურული დანაყოფების ხელმძღვანელ პირებთან სამუშაო თათბირი გამართა.
შეხვედრაში მონაწილეობას იღებდნენ ეკონომიკის და ლოჯისტიკის დეპარტამენტების დირექტორები, ასევე, დაცვის პოლიციის თავმჯდომარე და სსიპ საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრის, მომსახურების სააგენტოს და ჯანმრთელობის დაცვის სამსახურის უფროსები.
ვახტანგ გომელაურს და გიორგი ბუთხუზს დანაყოფების ხელმძღვანელებმა კვარტალური ანგარიში წარუდგინეს.
სამუშაო თათბირზე განხილულ იქნა განხორციელებული და მიმდინარე ინფრასტრუქტურული პროექტები და შინაგან საქმეთა სამინისტროს ბიუჯეტის საკითხი.
ასევე, აღინიშნა, რომ შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლების სამუშაო პირობების უფრო მეტად გაუმჯობესების მიზნით, თბილისსა და რეგიონებში, აქტიურად მიმდინარეობს სხვადასხვა სახის ინფრასტრუქტურული პროექტის განხორციელება, რაც გულისხმობს სამინისტროს სტრუქტურული ერთეულების შენობების მშენებლობა-რეაბილიტაციას, ასევე, ტექნიკის, აღჭურვილობისა და ავტოპარკის განახლებას.
საუბარი შეეხო სამინისტროსთვის ბიუჯეტის ზრდის ტენდენციას.
შინაგან საქმეთა მინისტრმა კიდევ ერთი შეხვედრა მოადგილესთან, იოსებ ჭელიძესთან ერთად გამართა. შეხვედრას დაესწრნენ განსაკუთრებულ დავალებათა, ობიექტების დაცვის და სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტების დირექტორები და საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის უფროსი.
მიმდინარე თათბირზე საუბარი შეეხო დეპარტამენტებში განხორციელებულ და მიმდინარე რეფორმებს: განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტში ახალი ბაზების მშენებლობას და თანამშრომელთა გადაიარაღების პროცესს, საგანგებო და სამაშველო ძალების გაძლიერების მიმართულებას.
შეხვედრის დასასრულს შინაგან საქმეთა მინისტრმა დამსწრე პირებს გაწეული სამსახურისთვის მადლობა გადაუხადა და შესაბამისი დავალებები მისცა.

• Vakhtang Gomelauri held a meeting with the heads of structural units
The Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri, along with his deputy - Giorgi Butkhuzi, held a meeting with the heads of the structural units of the Agency.
Directors of the Economic and Logistics departments, as well as the chairman of the security police and the chiefs of the Public Safety Command Center, Service Agency and Health Protection Service took part in the meeting.
Heads of structural units presented the quarterly report to Vakhtang Gomelauri and Giorgi Butkhuzi.
During the working meeting, the implemented and ongoing infrastructure projects and the issue related to the budget of the Ministry of Internal Affairs were discussed.
It was noted that in order to further improve the working conditions of the employees of the Ministry of Internal Affairs, the implementation of various infrastructure projects is actively underway, including the construction and rehabilitation of the buildings of the Ministry, as well as the renewal of machinery, equipment and car fleet.
The meeting also covered the issue on the trend of increasing the budget for the ministry.
The Minister of Internal Affairs held another meeting along with his deputy, Ioseb Chelidze. The meeting was attended by the directors of the departments of Special Tasks, Protection of facilities and Strategic Pipelines Protection, and the head of the Emergency Situations Management Service.
The discussion at the current meeting touched on the ongoing reforms in the departments: the construction of new bases in the Department of Special Tasks and the process of rearming employees, the direction of strengthening emergency and rescue forces.
At the end of the meeting, the Minister of Internal Affairs expressed gratitude to the colleagues for their service and gave them relevant instructions.