• ვახტანგ გომელაურმა საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის ხელმძღვანელ პირებთან სამუშაო...
შინაგან საქმეთა მინისტრმა ვახტანგ გომელაურმა საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის ხელმძღვანელ პირებთან სამუშაო თათბირი გამართა.
შეხვედრას საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი ვაჟა სირაძე, მისი მოადგილეები და ამავე დეპარტამენტის თბილისისა და რეგიონების მთავარი სამმართველოების უფროსები ესწრებოდნენ.
სამუშაო თათბირზე აღინიშნა, რომ შინაგან საქმეთა სამინისტრო განაგრძობს პოლიციელებისთვის, როგორც სოციალური, ისე სამუშაო პირობების გაუმჯობესებას და საპოლიციო ინფრასტრუქტურის განახლებას. მხარეებმა ისაუბრეს საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების მიმართულებით გადადგმულ საკანონმდებლო ცვლილებებსა და მისი აღსრულების კუთხით მიღებულ შედეგებზე. თათბირზე ვახტანგ გომელაურმა, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის ხელმძღვანელი პირებისგან ასევე მოისმინა ავტოსაგზაო შემთხვევებისა და დანაშაულის სტატისტიკის ანგარიში.
თათბირზე აღინიშნა, რომ როგორც წინა წლებში საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის ავტოპარკის განახლება სამომავლოდაც გაგრძელდება.
შინაგან საქმეთა მინისტრს, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის წარმომადგენლებმა, საზოგადოებრივი წესრიგის დაცვისა და საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების მიმართულებით არსებულ ვითარებაზე დეტალური ინფორმაცია მიაწოდეს.
ვახტანგ გომელაურმა საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის წარმომადგენლებს სამუშაო პროცესთან დაკავშირებით შესაბამისი დავალებები მისცა და შესრულებული საქმიანობისთვის მადლობა გადაუხადა.
სამუშაო თათბირის დასრულების შემდეგ, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორმა, რეგიონების მთავარი სამმართველოების ხელმძღვანელ პირებს საპატრულო პოლიციის ახალი ავტომობილები გადასცა.

• Vakhtang Gomelauri held working meeting with the leadership of the Patrol Police...
Minister of Internal Affairs Vakhtang Gomelauri held a meeting with the leadership of the Patrol Police Department.
The meeting was attended by the Director of the Patrol Police Department, Vazha Siradze, his deputies and the heads of the main divisions of the same department of Tbilisi and regions.
At the working meeting, it was noted that the Ministry of Internal Affairs continues to improve both social and working conditions for police officers and upgrades police infrastructure. The parties discussed legislative changes made in the direction of road traffic safety and the results obtained in terms of its implementation. At the meeting, Vakhtang Gomelauri, received information on traffic accidents and crime statistics by the head of the patrol police department.
It was mentioned at the meeting that, as in previous years, the renewal of the patrol police department's car fleet will continue in the future.
The representatives of the patrol police department provided the Minister of Internal Affairs with detailed information on the current situation in the direction of public order protection and road traffic safety.
Vakhtang Gomelauri gave instruction to the representatives of the patrol police department regarding the work process and thanked them for their work.
After the meeting, the director of the patrol police department handed over new patrol police vehicles to the heads of the main divisions of the regions.