• ვახტანგ გომელაურმა საფრანგეთის რესპუბლიკის ელჩთან გამოსამშვიდობებელი შეხვედრა გა...
საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ვახტანგ გომელაურმა საფრანგეთის რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩთან, დიეგო კოლასთან გამოსამშვიდობებელი შეხვედრა გამართა, რომელსაც ასევე ესწრებოდა მინისტრის პირველი მოადგილე - შალვა ბედოიძე.
ვახტანგ გომელაურმა საფრანგეთის რესპუბლიკის ელჩს საქართველოს ურყევი მხარდაჭერისთვის, აგრეთვე, შინაგან საქმეთა სამინისტროს განვითარებისა და შესაძლებლობების გაძლიერებაში შეტანილი წვლილისთვის მადლობა გადაუხადა.
შეხვედრის ფარგლებში, ელჩმა საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრს საფრანგეთის რესპუბლიკის ახლად დანიშნული შიდა უსაფრთხოების ატაშე - ოლივიე ლეფებვრი წარუდგინა.
ვახტანგ გომელაურმა და შალვა ბედოიძემ შიდა უსაფრთხოების ატაშეს თანამდებობაზე დანიშვნა მიულოცეს, მომავალ საქმიანობაში წარმატება უსურვეს და იმედი გამოთქვეს, რომ ერთობლივი ძალისხმევით მხარეთა შორის არსებული თანამშრომლობა კიდევ უფრო განმტკიცდება.

• VAKHTANG GOMELAURI HELD A FAREWELL MEETING WITH THE AMBASSADOR OF FRENCH REPUBLI...
The Minister of Internal Affairs of Georgia, Vakhtang Gomelauri held a farewell meeting with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the French Republic, Diego Colas. The First Deputy Minister of Internal Affairs-Shalva Bedoidze also attended the meeting.
Vakhtang Gomelauri expressed gratitude to the Ambassador of the French Republic for his firm support to Georgia and contribution to the development and capacity building of the Ministry of Internal Affairs.
During the meeting, the Ambassador introduced newly appointed internal security attache of the French Republic - Olivier Lefebvre to Vakhtang Gomelauri.
Vaktang Gomelauri and Shalva Bedoidze congratulated internal security attache on his appointment on the post, wished success in future activities and expressed hope that existing cooperation between the parties will be further enhanced by joint efforts.