• ვახტანგ გომელაურმა პარლამენტის ნდობის ჯგუფის სხდომაში მონაწილეობა მიიღო
შინაგან საქმეთა მინისტრი, ვახტანგ გომელაური პარლამენტის ნდობის ჯგუფის სხდომას დაესწრო. შეხვედრას შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილეები - ალექსანდრე დარახველიძე და გიორგი ბუთხუზი დაესწრნენ.
ვახტანგ გომელაურმა დეპუტატებთან საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროში 2021 წელს განხორციელებულ და სამომავლოდ დაგეგმილ, ასევე, სახელმწიფო საიდუმლოებასა და პროგრამებთან დაკავშირებულ საკითხებზე ისაუბრა.
შინაგან საქმეთა მინისტრმა ნდობის ჯგუფის წევრებთან ერთად განიხილა რეგიონში განვითრებული მოვლენების პარალელურად საქართველოს უსაფრთხოების საკითხები, სახელმწიფო საზღვრის დაცვის მიმართულებით და საოკუპაციო ხაზთან არსებული ვითარება.
შეხვედრა მედიისთვის დახურულ ფორმატში წარიმართა. სხდომის დასრულების შემდეგ, ვახტანგ გომელაურმა ჟურნალისტების კითხვებს უპასუხა.
"ნდობის ჯგუფის შეხვედრაზე ვისაუბრეთ სხვადასხვა საკითხზე, მათ შორის საზღვრის მიმართულებაზე, ასევე, დანაშაულის სტატისტიკაზე. აგრეთვე იყო მილსადენების საკითხი, რომელიც ძალიან მნიშვნელოვანია ჩვენი ქვეყნისთვის, მაგალითად, ბაქო-თბილისი-ჯეიჰანის მილსადენი. ეს იყო მთავარი მიმართულებები, რომლებზეც ვიმსჯელეთ და ასევე, განვიხილეთ სამინისტროს საიდუმლო შესყიდვების საკითხიც,"- განაცხადა ვახტანგ გომელაურმა.

• Vakhtang Gomelauri participated in the sitting of the Parliamentary Trust Group
Minister of Internal Affairs Vakhtang Gomelauri attended the Parliamentary Trust Group sitting. The meeting was also attended by the Deputy Ministers of Internal Affairs - Aleksandre Darakhvelidze and Giorgi Butkhuzi.
Vakhtang Gomelauri discussed with the members of the Georgian Parliament issues related to already implemented as well as scheduled projects of the Ministry of Internal Affairs, state secrets and programs.
Along with the members of the Trust Group, the Minister of Internal Affairs reviewed the security issues of Georgia within the scope of the state border protection and situation along the line of occupation in parallel with the developments taking place in the region.
The meeting was held in a closed format for the media representatives. After the session, Vakhtang Gomelauri answered the journalists' questions.
"At the meeting of the Trust Group, various issues, including the direction of the border, as well as crime statistics were discussed. The topic of pipelines was also raised, which is very important for our country, such as the Baku-Tbilisi-Ceyani pipeline, "- stated Vakhtang Gomelauri.