• ვახტანგ გომელაურმა ამერიკის შეერთებული შტატების ელჩთან გამოსამშვიდობებელი შეხვედ...
საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ვახტანგ გომელაურმა გამოსამშვიდობებელი შეხვედრა გამართა ამერიკის შეერთებული შტატების საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩთან, კელი დეგნანთან, რომელმაც საქართველოში დიპლომატიური საქმიანობა დაასრულა.
შეხვედრას, ასევე, ესწრებოდნენ მინისტრის მოადგილე – ალექსანდრე დარახველიძე და აშშ-ის სახელმწიფო დეპარტამენტის ანტინარკოტიკულ და სამართალდამცავ ორგანოებთან თანამშრომლობის საერთაშორისო ბიუროს (INL) საქართველოს ოფისის უფროსი - სარა რუპერტი.
ვახტანგ გომელაურმა აშშ-ის ელჩს შინაგან საქმეთა სამინისტროს შესაძლებლობების გაუმჯობესებაში შეტანილი წვლილისთვის მადლობა გადაუხადა და მომავალ საქმიანობაში წარმატება უსურვა.

• VAKHTANG GOMELAURI HELD A FAREWELL MEETING WITH THE AMBASSADOR OF THE UNITED STA...
The Minister of Internal Affairs of Georgia, Vakhtang Gomelauri, held a farewell meeting with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United States of America, Kelly C. Degnan, who has completed her diplomatic term in Georgia.
The meeting was also attended by the Deputy Minister - Aleksandre Darakhvelidze and the International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL) Director at the U.S. Embassy in Georgia - Sarah Rupert.
Vakhtang Gomelauri expressed gratitude to the Ambassador of the United States of America for her contribution to the development and capacity building of the Ministry of Internal Affairs and wished her success in future endeavors.