• ვახტანგ გომელაური უზბეკეთის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილეს შეხვ...
შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ვახტანგ გომელაურმა საქართველოში ოფიციალური ვიზიტით მყოფ უზბეკეთის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილესთან, აზიზბეკ იკრამოვთან შეხვედრა გამართა.
მხარეებმა ორ ქვეყანას შორის არსებულ თანამშრომლობაზე ისაუბრეს და ორმხრივი ურთიერთობის პერსპექტივები განიხილეს.
ვახტანგ გომელაურმა იმედი გამოთქვა, რომ საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროში მიმდინარე და განხორციელებული რეფორმების შესახებ ქართული მხარის მიერ უზბეკი კოლეგებისთვის გაზიარებული გამოცდილება მათი შესაძლებლობების განვითარებისთვის ნაყოფიერი და სასარგებლო იქნება.
უზბეკეთის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილისა და უზბეკეთის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა სამინისტროს დელეგაციის ვიზიტი საქართველოში რამდენიმე დღე გაგრძელდება.
ოფიციალური ვიზიტის ფარგლებში, სტუმრები ეწვევიან საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტს, საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრ "112"-ს, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის ერთიანი მომსახურების ცენტრს, მომსახურების სააგენტოს, შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიას და თბილისის პოლიციის დეპარტამენტს, სადაც აღნიშნული დანაყოფების საქმიანობის სპეციფიკას გაეცნობიან.

The Minister of Internal Affairs of Georgia, Vakhtang Gomelauri, held a meeting with the Deputy Minister of Internal Affairs of the Republic of Uzbekistan, Azizbek Ikramov, paying an official visit to Georgia.
The parties talked about cooperation existing between the two countries and discussed perspectives of future billiteral cooperation.
Vakhtang Gomelauri expressed hope that the information shared with the Uzbek colleagues regarding the ongoing and implemented reforms within the Ministry of Internal Affairs of Georgia will be useful for them to improve their capacities.
Visit of the Deputy Minister of Internal Affairs of the Republic of Uzbekistan and the delegation of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Uzbekistan in Georgia will last for several days.
Within the framework of the official visit, guests will also visit the Patrol Police Department, Public Safety Command Center “112“, Unified Service Center of the Patrol Police Department, Service Agency, MIA Academy and Tbilisi Police Department, where they will get acquainted with the work specifics of the above-mentioned units.