• ვახტანგ გომელაური თურქეთის რესპუბლიკის ახლად დანიშნულ ელჩს შეხვდა
საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ვახტანგ გომელაურმა საქართველოში თურქეთის რესპუბლიკის ახლად დანიშნულ საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩთან, ალი ქაან ორბაისთან გაცნობითი ხასიათის შეხვედრა გამართა.
მინისტრმა თურქეთის რესპუბლიკის ელჩს თანამდებობაზე დანიშვნა მიულოცა და სამომავლო საქმიანობაში წარმატება უსურვა. ამასთანავე, ვახტანგ გომელაურმა თურქეთის რესპუბლიკას ბორჯომის მუნიციპალიტეტში ხანძრის ქრობის სამუშაოებში სპეციალიზებული სახანძრო თვითმფრინავებით ოპერატიული დახმარებისათვის განსაკუთრებული მადლობა გადაუხადა.
შეხვედრის ფარგლებში, მხარეებმა ხაზი გაუსვეს სამართალდაცვით სფეროში ორი ქვეყნის უწყებებს შორის არსებული ორმხრივი თანამშრომლობის მნიშვნელობას და სამომავლო ურთიერთობის პერსპექტივები დასახეს.
ვახტანგ გომელაურმა იმედი გამოთქვა, რომ აღნიშნული თანამშრომლობა ერთობლივი ძალისხმევით კიდევ უფრო გაღრმავდება.

• Vakhtang Gomelauri met with newly appointed Ambassador of the Republic of Turkey
The Minister of Internal Affairs of Georgia, Vakhtang Gomelauri held an introductory meeting with the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Turkey to Georgia, Ali Kaan Orbai.
The Minister congratulated the Ambassador of the Republic of Turkey on his appointment and wished success in future activities. At the same time, Vakhtang Gomelauri expressed special gratitude to the Republic of Turkey for the operational assistance provided by specialized firefighting aircrafts during fire extinguishing activities in Borjomi Municipality.
Within the framework of the meeting, the parties emphasized on the essence of existing bilateral cooperation in the field of law enforcement between agencies of two countries and set prospects of future relations.
Vakhtang Gomelauri expressed hope that with joint efforts the mentioned cooperation will further be enhanced.