• ვახტანგ გომელაური საქართველოში ამერიკის შეერთებული შტატების ელჩს და საელჩოს დამო...
ვახტანგ გომელაური საქართველოში ამერიკის შეერთებული შტატების ელჩს და საელჩოს დამოუკიდებლობის დღეს ულოცავს
შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ვახტანგ გომელაურმა, აშშ-ის დამოუკიდებლობის დღე - 4 ივლისი საქართველოში ამერიკის შეერთებული შტატების ელჩს - კელი დეგნანს და საელჩოს მიულოცა.
"საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროსა და პირადად ჩემი სახელით, გამოვხატავ ღრმა პატივისცემას თქვენსა და საქართველოში ამერიკის შეერთებული შტატების საელჩოს მიმართ.
ნება მომეცით გულითადად მოგილოცოთ დამოუკიდებლობის დეკლარაციის მიღების 246-ე წლისთავი, ერთ-ერთი ყველაზე გამორჩეული დღე ამერიკის შეერთებული შტატებისა და ამერიკელი ხალხისთვის. მსურს, გისურვოთ კეთილდღეობა და წარმატებები ყველა წამოწყებაში.
მინდა მადლობა გადავუხადო საქართველოში ამერიკის შეერთებული შტატების საელჩოს, შინაგან საქმეთა სამინისტროსთან მრავალწლიანი პარტნიორობისა და ფასდაუდებელი მხარდაჭერისთვის. ჩვენ მეტად ვაფასებთ შეერთებული შტატებთან, როგორც უმნიშვნელოვანეს სტრატეგიულ მოკავშირესთან ჩამოყალიბებულ მტკიცე და ნაყოფიერ თანამშრომლობას." - აღნიშნულია ვახტანგ გომელაურის მიერ აშშ-ს ელჩისადმი გაგზავნილ წერილში.

• Vakhtang Gomelauri congratulated the Ambassador of the United States and the Emb...
Vakhtang Gomelauri congratulated the Ambassador of the United States and the Embassy in Georgia on Independence Day
The Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri, congratulated the United States Ambassador to Georgia - Kelly Degnan and the Embassy on the Independence Day of the United States of America - July 4.
"On behalf of the Ministry of Internal Affairs of Georgia and myself, I convey the assurances of highest esteem to You and the Embassy of the United States of America to Georgia.
Let me deliver my profound congratulations on the special occasion of 246th anniversary of the adoption of the Declaration of Independence, one of the most significant days for the United States of America and American people. I would like to wish You wellbeing and success in all endeavors.
Availing myself this opportunity, I would like to express gratitude to the Embassy of the United States of America to Georgia for long-standing partnership and invaluable support to the Ministry of Internal Affairs of Georgia. We highly appreciate existing vigorous and fruitful cooperation with the United States of America as vital strategic ally” – wrote Minister Gomelauri in the letter sent to the US Ambassador to Georgia.