• ვახტანგ გომელაური სამინისტროს საფეხბურთო გუნდის წევრებს შეხვდა და დააჯილდოვა
შინაგან საქმეთა მინისტრი, ვახტანგ გომელაური სამინისტროს საფეხბურთო გუნდის წევრებს შეხვდა. გუნდმა ცოტა ხნის წინ ევროპის საფეხბურთო ბიზნესლიგების გაერთიანებულ ტურნირში მიიღო მონაწილეობა, პირველი ადგილი დაიკავა და საერთაშორისო კორპორატიული თასის მფლობელი გახდა.
შინაგან საქმეთა მინისტრმა გამარჯვებულ სპორტსმენებს ჩემპიონობა მიულოცა, მადლობის სიგელებითა და სამახსოვრო საჩუქრებით დააჯილდოვა.
დაჯილდოების ცერემონიას ესწრებოდნენ საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი - ვაჟა სირაძე და საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის უფროსი - თეიმურაზ მღებრიშვილი.
ვახტანგ გომელაურმა შეხვედრაზე ხაზი გაუსვა თანამშრომლებში სპორტის და ჯანსაღი ცხოვრების წესის მხარდაჭერის მნიშვნელობას. შინაგან საქმეთა მინისტრმა სამინისტროს საფეხბურთო გუნდის წევრებს სამომავლო ასპარეზობებზე მხარდაჭერა აღუთქვა და წარმატებები უსურვა.
ევროპის საფეხბურთო ბიზნესლიგების გაერთიანებული ჩემპიონატი ნოემბრის დასაწყისში, თურქეთში, ქალაქ ანტალიაში ჩატარდა. შინაგან საქმეთა სამინისტროს საფეხბურთო გუნდი ტურნირის ფინალში გავიდა და თურქეთის ერთ-ერთი უმსხვილესი ბანკის გუნდს „YAPI KREDİ“-ს დაუპირისპირდა. ქართველმა სპორტსმენებმა თურქი მეტოქეები დაამარცხეს ანგარიშით - 7:0 და საერთაშორისო კორპორატიული თასი მოიპოვეს. შინაგან საქმეთა სამინისტროს საფეხბურთო გუნდი არაერთი ეროვნული თუ საერთაშორისო ტურნირის გამარჯვებულია.

Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri, met with the members of the football team of the Ministry. The team recently took part in the joint tournament of European Football Business Leagues United, took first place and became the owner of the International Corporate Cup.
The Minister of Internal Affairs congratulated the winner athletes on their championship, awarded them with certificates of gratitude s and souvenirs.
The director of the Patrol Police Department - Vazha Siradze and the head of the Emergency Situations Management Service - Teimuraz Mgebrishvili attended the awarding ceremony.
At the meeting, Vakhtang Gomelauri emphasized the importance of supporting sports and a healthy lifestyle among employees. The Minister of Internal Affairs promised to support the Ministry's football team in future competitions and wished team members success.
The United Championship of European Football Business Leagues was held at the beginning of November in the city of Antalya, Turkey. The football team of the Ministry of Internal Affairs reached the finals of the tournament and faced the team of one of the biggest banks in Turkey "YAPI KREDİ". Georgian athletes defeated their Turkish rivals with final score of 7:0 and won the international corporate cup. The football team of the Ministry of Internal Affairs is the winner of many national and international tournaments.