• ვახტანგ გომელაური: საკარანტინო ზონაში, ბოლნისისა და მარნეულის მუნიციპალიტეტებში ...
ვახტანგ გომელაური: საკარანტინო ზონაში, ბოლნისისა და მარნეულის მუნიციპალიტეტებში ღამემ მშვიდად ჩაიარა
შინაგან საქმეთა მინისტრი ვახტანგ გომელაური საქართველოს პრემიერ-მინისტრ გიორგი გახარიას ხელმძღვანელობით გამართულ, კორონავირუსთან დაკავშირებით მოქმედი უწყებათშორისი საკოორდინაციო საბჭოს მორიგ სხდომას დაესწრო.
როგორც შინაგან საქმეთა მინისტრმა სხდომაზე განაცხადა, ბოლნისისა და მარნეულის მუნიციპალიტეტებში, საკარანტინო ზონაში, ღამემ მშვიდად ჩაიარა და სიტუაცია კონტროლს სრულად ექვემდებარება.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს შესაბამისი დანაყოფების თანამშრომლები, თავდაცვის ძალებთან და სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურთან ერთად, ბოლნისისა და მარნეულის მუნიციპალიტეტებში საკარანტინო ზონის გაძლიერებულ და მკაცრ კონტროლს განაგრძობენ.
პოლიციელები მოსახლეობას საკარანტინო ზონაში მოქმედ წესებს ინტენსიურად აცნობენ. გარდა ამისა, გრძელდება ძირითად გზებზე საკონტროლო-გამშვებ საგუშაგოებზე კონტროლი. ასევე, შინაგან საქმეთა სამინისტროს მობილური ჯგუფები მეორეხარისხოვან გზებს აკონტროლებენ და საზოგადოებრივი უსაფრთხოების დასაცავად მუნიციპალიტეტების ქალაქებსა და სოფლებში ინტენსიურად პატრულირებენ.

• Vakhtang Gomelauri: night was calm in the quarantine zones and situation is comp...
Vakhtang Gomelauri: night was calm in the quarantine zones and situation is completely under control
Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri attended the Interagency Coordination Council meeting on the issues of the coronavirus held under the leadership of the Prime Minister of Georgia, Giorgi Gakharia.
At the meeting, Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri pointed out that night was calm in the quarantine zones and situation is completely under control.
Officers of the Ministry of Internal Affairs, enforce strict quarantine restrictions in a round-the-clock regime in both municipalities along with the military forces and in coordination with the State Security Service.
Locals in quarantine zones are provided with respective information regarding the existing regulations by the police. After initiation of the quarantine restrictions, police checkpoints were arranged on main roads of the municipalities, while mobile groups constantly monitor the secondary routes. Police officers conduct intensive patrolling activities to ensure safe environment in villages and towns of municipalities