• ვახტანგ გომელაური პოლონეთის რესპუბლიკას პოლიციის დღეს ულოცავს
საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრი, ვახტანგ გომელაური პოლონეთის რესპუბლიკას და პოლონეთის პოლიციის უფროსს, გენერალ იაროსლავ შიმჩიკს პოლიციის დღეს ულოცავს.
ოფიციალურ წერილში ვახტანგ გომელაური ორ სამართალდამცავ უწყებას შორის არსებული მჭიდრო თანამშრომლობის კიდევ უფრო გაძლიერების შესახებ წერს.
„საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროსა და პირადად ჩემი სახელით, მინდა, გულითადად მოგილოცოთ პოლონეთის რესპუბლიკის პოლიციის დღე. მსურს, თქვენ და თითოეულ პოლიციელს ვუსურვო მშვიდობა, კეთილდღეობა და წარმატება უაღრესად საპასუხისმგებლო სამსახურებრივი მოვალეობების შესრულებისას.
დარწმუნებული ვარ, რომ ჩვენი საერთო ძალისხმევით, ორ სამართალდამცავ უწყებას შორის არსებული მჭიდრო თანამშრომლობა კიდევ უფრო გაძლიერდება, რაც წარმატებული მიღწევების განმაპირობებელი იქნება, ორივე ქვეყნის სასარგებლოდ“, - ნათქვამია მისალოც წერილში, რომელიც საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ვახტანგ გომელაურმა პოლონეთის პოლიციის უფროსს, გენერალ იაროსლავ შიმჩიკს გაუგზავნა.

• Vakhtang Gomelauri congratulates the Republic of Poland on the Day of Police
The Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri, congratulates the Republic of Poland and Chief Commandant of Police, General-Lieutenant Yaroslav Shimchik on the Day of Police.
In the official letter, Vakhtang Gomelauri discusses strengthening already existing close-cooperation between the two law-enforcement agencies.
“In the name of the Ministry of Internal Affairs of Georgia and myself, I would like to sincerely congratulate you on the Day of Police of the Republic of Poland. I wish you and every police officer peace, prosperity and success in performing your highly responsible official duties.
I am convinced that through our mutual efforts, the cooperation between our law-enforcement agencies will be strengthened which will be a condition for successful achievements for both countries”, - stated in the congratulating letter, which the Minister of Internal Affairs of Georgia, Vakhtang Gomelauri sent to the Polish General-Lieutenant Yaroslav Shimchik.