• ვახტანგ გომელაური პოლიციის აკადემიაში გამართულ ძიუდოს შიდა ტურნირს დაესწრო
შინაგან საქმეთა მინისტრი ვახტანგ გომელაური, მოადგილეებთან - იოსებ ჭელიძესთან, გიორგი ბუთხუზთან და ალექსანდრე დარახველიძესთან ერთად, პოლიციის აკადემიაში ძიუდოს შიდა ტურნირს დაესწრო. ტურნირს სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფის ხელმძღვანელი პირები და თანამშრომლებიც ესწრებოდნენ.
ძიუდოს შიდა ტურნირში შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვადასხვა სტრუქტურული დანაყოფის 170-მდე თანამშრომელმა მიიღო მონაწილეობა.
აღნიშნული ტურნირი ძიუდოს საერთაშორისო წესების მიხედვით, სხვადასხვა წონით კატეგორიაში გაიმართა და გამარჯვებულები საქართველოს ძიუდოს ფედერაციის მსაჯთა კოლეგიამ გამოავლინა.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო ჯანსაღი ცხოვრების წესის პოპულარიზაციისა და თანამშრომელთა წახალისების მიზნით, სხვადასხვა სახის სპორტულ ღონისძიებას პერიოდულად მართავს.

• Vakhtang Gomelauri attended the internal judo tournament held at the police acad...
Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri, along with his deputies - Ioseb Chelidze, Giorgi Butkhuzi and Aleksandre Darakhvelidze, attended the internal judo tournament at the police academy. Leadership and employees of various departments of the Ministry also attended the tournament.
Up to 170 employees of various structural divisions of the Ministry of Internal Affairs took part in Judo tournament.
According to the international rules of judo, the tournament was held in different weight categories, and the winners were revealed by the judges' panel of the Georgian Judo Federation.
In order to promote a healthy lifestyle and encourage employees, the Ministry of Internal Affairs periodically organizes various sports events.