• ვახტანგ გომელაური გურიის რეგიონში საკოორდინაციო შტაბის მორიგ სხდომას დაესწრო
ვიცე-პრემიერი, შინაგან საქმეთა მინისტრი ვახტანგ გომელაური გურიის რეგიონში, პრემიერ-მინისტრ ირაკლი კობახიძის ხელმძღვანელობით გამართულ საკოორდინაციო შტაბის მორიგ სხდომას დაესწრო.
შტაბის სხდომაზე, მინისტრთა კაბინეტისა და სხვადასხვა უწყების წარმომადგენლებმა დიდთოვლობით გამოწვეული პრობლემების აღმოფხვრის მიზნით შესრულებული სამუშაოები, არსებული გამოწვევები დეტალურად განიხილეს და შემდგომში განსახორციელებელი ღონისძიებები დაგეგმეს.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფი, მათ შორის მეხანძრე-მაშველები შესაბამის უწყებების წარმომადგენლებთან კოორდინაციით დასავლეთ საქართველოში, დიდთოვლობასთან დაკავშირებით, საგანგებო რეჟიმში განაგრძობენ მუშაობას. ადგილზე მობილიზებულია ყველა შესაბამისი სპეცტექნიკა.

• Vakhtang Gomelauri attended the meeting of the Coordination Headquarters in Guri...
Vice Prime Minister, Minister of Internal Affairs Vakhtang Gomelauri attended the meeting of the Coordination Headquarters in Guria Region, led by Prime Minister Irakli Kobakhidze.
At the headquarters meeting, representatives of the Cabinet of Ministers and various agencies discussed in details of the work carried out to eliminate the problems caused by the heavy snowfall as well as the existing challenges and planned further measures.
Various units of the Ministry of Internal Affairs, including firefighters, in coordination with representatives of relevant agencies, continue to work in an emergency mode in connection with the heavy snowfall in Western Georgia. All relevant special equipment has been mobilized on site.