• ვახტანგ გომელაური ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის ელჩს, ჭოუ ციენს შეხვდა
საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრი - ვახტანგ გომელაური ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის ელჩს - ჭოუ ციენს შეხვდა.
ელჩმა შინაგან საქმეთა მინისტრს თანამდებობაზე დანიშვნა მიულოცა და მომავალ საქმიანობაში წარმატებები უსურვა.
შეხვედრის ფარგლებში, მხარეებმა საქართველოსა და ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკას შორის არსებულ ნაყოფიერ საგარეო-პოლიტიკურ და სავაჭრო-ეკონომიკურ ურთიერთობებზე ისაუბრეს. ხაზი გაესვა ორ ქვეყანას შორის სტრატეგიული პარტნიორობის შედეგად ჩამოყალიბებულ ურთიერთობებს. შეხვედრის მონაწილეებმა ასევე აღნიშნეს სამართალდაცვით სფეროში თანამშრომლობის გაძლიერების მნიშვნელობა.
შეხვედრის დასასრულს, ვახტანგ გომელაურმა ჭოუ ციენს საქართველოს სუვერენიტეტისა და ტერიტორიული მთლიანობისადმი ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის მტკიცე მხარდაჭერისა და ორი ქვეყნის ურთიერთობების განვითარებაში შეტანილი წვლილისთვის მადლობა გადაუხადა.

• Vakhtang Gomelauri met with the Ambassador of the People’s Republic of China, Zh...
The Minister of Internal Affairs of Georgia, Vakhtang Gomelauri met with the Ambassador of the People’s Republic of China, Zhou Qian.
The diplomat congratulated the Minister of Internal Affairs on his appointment and wished him success in his future endeavors.
During the meeting, the parties stressed on productive foreign-political and commercial-economic relations between Georgia and the People’s Republic of China. The relations established as a result of the strategic partnership between the two countries were emphasized. The participants of the meeting also noted the essence of strengthening cooperation in the field of law enforcement.
At the end of the meeting, the Minister of Internal Affairs thanked Zhou Qian for the firm support of the People’s Republic of China to Georgia's sovereignty and territorial integrity and for his contribution to the development of relations between the two states.