• ვახტანგ გომელაური აშშ-ის საელჩოს ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ ორგანოებთან უ...
ვახტანგ გომელაური აშშ-ის საელჩოს ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ ორგანოებთან ურთიერთობების საერთაშორისო ბიუროს (INL) ახალ ხელმძღვანელს შეხვდა
შინაგან საქმეთა მინისტრი, ვახტანგ გომელაური სახელმწიფო ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ ორგანოებთან ურთიერთობების საერთაშორისო ბიუროს (INL) ახალ ხელმძღვანელს - სარა რუპერტს და საქართველოში აშშ-ის საელჩოს იურიდიულ საკითხებში მრჩეველს - ლანა მორტონ ოუენსის შეხვდა. შეხვედრა გაცნობითი ხასიათის იყო.
მხარეებმა განიხილეს საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროსა და სახელმწიფო ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ ორგანოებთან ურთიერთობების საერთაშორისო ბიუროს შორის არსებული თანამშრომლობა და მიღწეული შედეგები, ასევე, განსაზღვრეს სამომავლო გეგმები და პრიორიტეტული მიმართულებები.
შეხვედრის დასასრულს, ვახტანგ გომელაურმა INL-ის ხელმძღვანელს შინაგან საქმეთა სამინისტროს შესაძლებლობების გაძლიერებისთვის მადლობა გადაუხადა და წარმატებები უსურვა.
აღსანიშნავია, რომ ამერიკის შეერთებული შტატების სახელმწიფო ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ ორგანოებთან ურთიერთობის საერთაშორისო ბიურო (INL) საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროსთან უკვე მრავალი წელია თანამშრომლობს კიბერდანაშაულის, ოჯახში ძალადობის, ტრეფიკინგის, ტაქტიკური მომზადების, არასრულწლოვანთა დანაშაულის პრევენციის, საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების და სხვა მიმართულებებით.

• Vakhtang Gomelauri met with the newly appointed Head of the Bureau of Internatio...
Vakhtang Gomelauri met with the newly appointed Head of the Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL)
Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri met with the newly appointed Head of the Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL) Sahar Rupert and the Legal Adviser at the US Embassy in Georgia Lara Morton Owens. The meeting was introductory.
The parties discussed achievements and cooperation between the Ministry of Internal Affairs of Georgia and the Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs. Also, the parties outlined future plans and priority areas.
At the end of the meeting, the Minister expressed his gratitude to the new head of the INL for strengthening the capacity of the Ministry of Internal Affairs and wished her success.
It is noteworthy that the United States Bureau of International Narcotics and Law Enforcement (INL) has been cooperating with the Ministry of Internal Affairs of Georgia for many years, in areas such as fight against cybercrime, domestic violence and trafficking, tactical training, juvenile crime prevention, road safety, etc.