შინაგან საქმეთა მინისტრი, ვახტანგ გომელაური, სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის უფროსთან - გრიგოლ ლილუაშვილთან და სხვა ხელმძღვანელ პირებთან ერთად, 5 წლის წინ კონტრტერორისტული სპეცოპერაციის დროს დაღუპული სპეცრაზმელის - ივანე გოლაშვილის გარდაცვალების წლისთავთან დაკავშირებით, მის საფლავზე მივიდა.
ვახტანგ გომელაურმა დაღუპული სპეცრაზმელის - გოლაშვილის საფლავი გვირგვინით შეამკო, მის ხსოვნას პატივი მიაგო და ოჯახის წევრებს მიუსამძიმრა.
2017 წლის 21-22 ნოემბერს, თბილისში, ბერი გაბრიელ სალოსის ქუჩაზე, ახმედ ჩატაევისა და მისი დაჯგუფების წინააღმდეგ ჩატარებული კონტრტერორისტული სპეცოპერაციის დროს, სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის სპეცდანიშნულების რაზმის თანამშრომელი - ივანე გოლაშვილი დაიღუპა. სპეცოპერაციის დროს ასევე დაიჭრა ოთხი სამართალდამცველი.

• Vakhtang Gomelauri paid tribute to the memory of Ivane Golashvili, Special Force...
Vakhtang Gomelauri paid tribute to the memory of Ivane Golashvili, Special Forces officer killed during a special operation in 2017
The Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri, together with the head of the State Security Service - Grigol Liluashvili and other officials, visited the grave of Ivane Golashvili, a Special Forces officer, killed 5 years ago during counter-terrorist special operation.
Vakhtang Gomelauri laid a wreath on the grave of the deceased Special Forces officer, paid tribute to his memory and expressed his condolences to the family members.
On November 21-22, 2017, during the counter-terrorist special operation against Akhmed Chataev and his criminal group, Ivane Golashvili- an employee of the special squad of the State Security Service, was killed on Beri Gabriel Salosi Street in Tbilisi. Four law enforcement officers were also wounded in the course of the special operation.