• თვითიზოლაციის წესების დარღვევისთვის იძულებით კარანტინში 10 ადამიანი გადაიყვანეს
შინაგან საქმეთა სამინისტრო, დაავადებათა კონტროლის ეროვნულ ცენტრთან ერთად, კორონავირუსის გავრცელების პრევენციის მიზნით, თვითიზოლაციაში მყოფი მოქალაქეების მონიტორინგს საქართველოს მასშტაბით აქტიურად აგრძელებს. ერთობლივი მონიტორინგის შედეგად, ბოლო 24 საათში, თვითიზოლაციის წესების დარღვევის 10 ახალი ფაქტი გამოვლინდა.
თბილისიდან, ასევე, კახეთის, ქვემო ქართლის, აჭარის, გურიის და იმერეთის რეგიონებიდან 10 მოქალაქე, რომლებმაც თვითიზოლაციის წესები დაარღვიეს, იძულებით არიან გადაყვანილი საკარანტინო ზონაში.
ამ დროისათვის, თვითიზოლაციის წესების დარღვევის გამო, საკარანტინო ზონებში, იძულების წესით, ჯამში, 22 ადამიანია გადაყვანილი.

• 10 people sent to obligatory quarantine zone after violating terms of self-isola...
Ministry of Internal Affairs along with the National Center for Disease Control (NCDC) is actively monitoring citizens in self-isolation throughout Georgia to prevent the spread of coronavirus. As a result of the joint monitoring, 10 cases of violation of the rules of self-isolation have been revealed within 24 hours.
10 civilians from Kakheti, Kvemo Kartli, Tbilisi, Adjara, Guria, and Imereti regions have been transferred to the quarantine zones for violating self-isolation rules.
At this moment 22 persons were placed at the quarantine zone in total for violating rules for self-isolation.