• თვითიზოლაციის რეჟიმის დარღვევისთვის ერთი პირი კარანტინში იძულების წესით გადაიყვა...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის ზუგდიდის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ზუგდიდის ჯანდაცვის სამსახურის წარმომადგენლებთან ერთად, კარანტინში იძულებით გადაიყვანეს თვითიზოლაციის რეჟიმის დამრღვევი პირი, რომელიც 2020 წლის 18 მარტს თბილისიდან ზუგდიდის მიმართულებით მგზავრობდა და არღვევდა თვითიზოლაციის წესებს. გორის რაიონში გადაადგილებისას, სხვა მგზავრების მითითების შემდეგ, ის ჩამოვიდა ტრანსპორტიდან.
თვითიზოლაციის რეჟიმის დამრღვევი პირი სპეციალური ავტომანქანით ქ. ბათუმში მდებარე საკარანტინო დაწესებულებაშია გადაყვანილი.

• One person places in quarantine zone for violating rules of self-isolation
The officers of Samegrelo-Zemo Svaneti police department of the Ministry of Internal Affairs along with the representatives of Zugdidi Healthcare Service have transported one person to obligatory quarantine zone for violation of self-isolation rules.
On March 18, 2020 the mentioned person was traveling from Tbilisi to Zugdidi direction by minibus and thus violated terms of self-isolation. In Gori he got off the mini buss on the basis of request of other passengers.
At this moment, person who violated rules of self-isolation was transported to Batumi by specially equipped vehicle and placed in quarantine zone.