• თურქეთის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა მინისტრმა ქართველ კოლეგას - ვახტანგ გომელა...
თურქეთის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა მინისტრმა ქართველ კოლეგას - ვახტანგ გომელაურს მადლობა გადაუხადა
საქართველოს მთავრობასა და შინაგან საქმეთა სამინისტროს თურქეთის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა მინისტრმა, სულეიმან სოილუმ მადლობა გადაუხადა.
საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრს, ვახტანგ გომელაურს თურქი კოლეგა ოფიციალურ წერილში საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის თანამშრომელთა მიერ თურქეთში მომხდარი დამანგრეველი მიწისძვრის შემდეგ გაწეული დახმარებისა და მხარდაჭერისთვის მადლობას უხდის.
თურქეთის შინაგან საქმეთა მინისტრი სამადლობელ წერილში აღნიშნავს, რომ ქართველი მაშველების თავდაუზოგავი შრომის შედეგად გადარჩენილია არაერთი მოქალაქის სიცოცხლე.
„უდიდეს მადლობას გიხდით მიწისძვრებით გამოწვეული ნგრევისა და ადამიანების გარდაცვალებასთან დაკავშირებით ჩვენი ტკივილის გაზიარების, დაზარალებული რეგიონების მონახულებისა და სოლიდარობისთვის.
ჩვენი ხალხი არასდროს დაივიწყებს მთელი ერისთვის ამ ტრაგიკულ პერიოდში საქართველოს მიერ გამოწვდილ დახმარების ხელს, ჩვენი ტკივილის გაზიარებას და ჩვენთვის აღმოჩენილ მატერიალურ და მორალურ მხარდაჭერას.
მინდა, ვისარგებლო შემთხვევით და კვლავ მადლობა გადავუხადო თქვენს აღმატებულებას, საქართველოს მთავრობასა და თავდადებულ ქართველ მაშველებს, თქვენი სამინისტროს თანამშრომლებს, რომლებმაც თავი არ დაზოგეს სამძებრო სამუშაოების დროს და არაერთი სიცოცხლე გადაარჩინეს“, - ნათქვამია ოფიციალურ წერილში.

• Minister of Internal Interior of the Republic of Turkey expressed gratitude to ...
Minister of Internal Interior of the Republic of Turkey expressed gratitude to his Georgian colleague, Vakhtang Gomelauri
Minister of Interior of the Republic of Turkey - Suleyman Soylu, expressed gratitude towards the Government of Georgia and the Ministry of Internal Affairs.
In an official letter, Turkish Minister of Interior expressed gratitude towards his Georgian colleague - Vakhtang Gomelauri, for the assistance and support provided by the employees of the Emergency Situations Management Service of the Ministry of Internal Affairs of Georgia after the devastating earthquake in Turkey.
In his letter of appreciation, the Minister of Interior of Turkey notes that lives of many citizens have been rescued as a result of tireless work of Georgian rescuers.
"Please accept my appreciation for sharing our pain, in connection with destruction and death caused by the earthquakes and for visiting the affected regions and solidarity.
Our people will never forget the assistance provided by Georgia to the whole nation during this tragic period, sharing our pain and showing material and moral support to us.
I would like to take this opportunity to express gratitude to your Excellency, the Georgian government and dedicated Georgian rescuers, the employees of your Ministry, who did not spare themselves during the search operation and saved many lives” – stated Suleyman Soylu in his official letter.