• თურქეთის რესპუბლიკის პრეზიდენტმა თურქეთში მომუშავე მაშველებს გაწეული სამსახურის...
თურქეთის რესპუბლიკის პრეზიდენტმა თურქეთში მომუშავე მაშველებს გაწეული სამსახურისთვის მადლობა გადაუხადა
თურქეთის რესპუბლიკის პრეზიდენტი, რეჯეფ თაიფ ერდოღანი, ჰათაის პროვინციაში, ქალაქ ანთაქიაში ჩავიდა, სადაც ქართული სამაშველო ჯგუფის წევრები სხვადასხვა ქვეყნის სამაშველო სამსახურებთან ერთად აწარმოებენ მიწისძვრის შედეგების სალიკვიდაციო და სამაშველო ღონისძიებებს.
თურქეთის რესპუბლიკის პრეზიდენტი სხვადასხვა ქვეყნის წარმომადგენლებს პირადად შეხვდა და სამაშველო ღონისძიების მიმდინარეობას ადგილზე გაეცნო.
რეჯეფ თაიფ ერდოღანმა მიწისძვრის შედეგების სალიკვიდაციო და სამაშველო ღონისძიებებში ჩართულ სამაშველო ჯგუფებს მადლობა პირადად გადაუხადა.
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის მეხანძრე-მაშველები ჰათაის პროვინციაში, ქალაქ ანთაქიაში, თურქულ მხარესთან კოორდინაციით, ამ დრომდე ახორციელებენ მიწისძვრის შედეგების სალიკვიდაციო და სამაშველო ღონისძიებებს.
ქართული სამაშველო ჯგუფი თურქეთის რესპუბლიკაში საქართველოს პრემიერ-მინისტრის გადაწყვეტილებით იმყოფება.

• The President of the Republic of Turkey expressed gratitude towards rescuers wor...
The President of the Republic of Turkey expressed gratitude towards rescuers working in Turkey for their service
President of the Republic of Turkey, Recep Tayyip Erdogan, arrived in Antakya, Hatay province, where the members of the Georgian rescue team, together with the rescue services of different countries are carrying out liquidation and rescue measures for the consequences of the earthquake.
The President of the Republic of Turkey personally met with the representatives of different countries and got familiarized with the progress of the rescue operation on the spot.
Recep Tayyip Erdogan personally thanked the rescue teams involved in the liquidation and rescue measures of the earthquake aftermath.
Firefighters and rescuers of the Emergency Situations Management Service of the Ministry of Internal Affairs of Georgia are carrying out liquidation and rescue measures for the consequences of the earthquake until now in Hatay Province, in the city of Antakya, in coordination with the Turkish side.
The Georgian rescue team was deployed in the Republic of Turkey by the decision of the Prime Minister of Georgia.