• ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორმა აშშ-ის საელჩოს წარმომა...
ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორმა აშშ-ის საელჩოს წარმომადგენლებთან შეხვედრები გამართა
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორმა - თეიმურაზ კუპატაძემ გაცნობითი ხასიათის შეხვედრები გამართა ამერიკის შეერთებული შტატების საელჩოს რეგიონული უსაფრთხოების სამსახურის (RSO) უფროსთან - ჯეიმს ულინთან და ამერიკის შეერთებული შტატების იუსტიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკებთან ბრძოლის ადმინისტრაციის (DEA) სპეციალურ წარმომადგენელთან - ჯორჯ ჯუზმესკისთან.
სტუმრები ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის სტრუქტურას და საქმიანობის სპეციფიკას გაეცნენ. შეხვედრებზე მხარეებმა დეტალურად განიხილეს ორგანიზებული დანაშაულის, ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის, კიბერდანაშაულთან ბრძოლისა და სხვა მიმართულებებით საქართველოში არსებული მდგომარეობა.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორმა, ამერიკის შეერთებული შტატების საელჩოს რეგიონული უსაფრთხოების სამსახურის (RSO) უფროსმა და ამერიკის შეერთებული შტატების იუსტიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკებთან ბრძოლის ადმინისტრაციის (DEA) სპეციალურ წარმომადგენელმა არსებული თანამშრომლობის და სამომავლო ურთიერთობის პრიორიტეტულ მიმართულებებზე ისაუბრეს, ასევე განიხილეს დეპარტამენტის შესაძლებლობების გაძლიერების მიზნით, ამერიკის შეერთებული შტატების დაფინანსებით განხორციელებული პროექტები.
შეხვედრის დასასრულს, თეიმურაზ კუპატაძემ ამერიკის შეერთებული შტატების საელჩოს რეგიონული უსაფრთხოების სამსახურის (RSO) უფროსს - ჯეიმს ულინს და ნარკოტიკებთან ბრძოლის ადმინისტრაციის (DEA) სპეციალურ წარმომადგენელს - ჯორჯ ჯუზმესკის ნაყოფიერი თანამშრომლობისთვის მადლობა გადაუხადა და ხაზგასმით აღნიშნა სამომავლო ორმხრივი ურთიერთობების გაძლიერების მნიშვნელობა.

• Director of the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal A...
Director of the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs held introductory meetings with representatives of the US Embassy
Director of the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia - Teimuraz Kupatadze held introductory meetings with the head of the Regional Security Service (RSO) of the United States Embassy - James Ulin and the special representative of the Drug Enforcement Administration (DEA) of the United States Department of Justice - George Juzmeski.
The guests got acquainted with the structure and specifics of the activities of the Central Criminal Police Department. During the meeting, the parties discussed the current situation in Georgia regarding the areas of organized crime, illegal drug trafficking, combatting cybercrime and other thematic directions.
The director of the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs, the head of the Regional Security Service (RSO) of the United States Embassy and the special representative of the Drug Enforcement Administration (DEA) of the United States Department of Justice discussed the priority areas of existing cooperation and future relations, as well as other ways to strengthen the Department's capabilities within the framework of projects funded by the United States of America.
At the end of the meeting, Teimuraz Kupatadze thanked the head of the Regional Security Service (RSO) of the United States Embassy - James Ulin and the special representative of the Drug Enforcement Administration (DEA) - George Juzmeski for their fruitful cooperation and emphasized the importance of strengthening bilateral relations in the future.