• თეირანის ინტერპოლმა მარიამ კოჩალიძის მკვლელობაში ბრალდებული რუინთან მოჰამადამინი...
თეირანის ინტერპოლმა მარიამ კოჩალიძის მკვლელობაში ბრალდებული რუინთან მოჰამადამინის დაკავება დაადასტურა
ინტერპოლის ეროვნულმა ცენტრალურმა ბიურომ საქართველოში დღეს თეირანის ინტერპოლიდან ოფიციალური წერილი მიიღო, რომელშიც აღნიშნულმა უწყებამ მარიამ კოჩალიძის მკვლელობაში ბრალდებული რუინთან მოჰამადამინის დაკავება დაადასტურა. რუინთან მოჰამადამინი თეირანის ინტერპოლის ძებნილი პირების მონაცემთა ბაზაში მას შემდეგ იყო შეყვანილი, რაც მის მიერ საქართველოში ჩადენილი მკვლელობის გამო ინტერპოლის ეროვნულმა ცენტრალურმა ბიურომ საქართველოში ინფორმაცია გაავრცელა.
თეირანის ინტერპოლიდან მიღებული ოფიციალური წერილის თანახმად, დანაშაულის ჩადენის შემდეგ ირანის სასაზღვრო ჩანაწერებში რუინთან მოჰამადამინის შესვლის ფაქტი არ დაფიქსირებულა. წერილში საუბარია, რომ ბრალდებული შესაძლოა ირანში უკანონოდ შესულიყო, ამიტომ რუინთან მოჰამადამინის საქმე, დაბადების ადგილის მიხედვით, ქალაქ გამიშანის ადგილობრივ პოლიციას გადაეცა, რათა მისი იდენტიფიკაციის მიზნით ფარული ღონისძიებები განეხორციელებინათ. ადგილობრივი პოლიციის მიერ მოწოდებული ინფორმაციის თანახმად, რუინთან მოჰამადამინმა კიდევ ერთი, მცირეწლოვანი ბიჭის მკვლელობა ჩაიდინა. ირანელმა სამართალდამცველებმა იგი დანაშაულის ჩადენიდან რამდენიმე საათში დააპატიმრეს. რუინთან მოჰამადამინი ამჟამად პატიმრობაში იმყოფება.
ინტერპოლის ეროვნულმა ცენტრალურმა ბიურომ საქართველოში რუინთან მოჰამადამინზე ინტერპოლის წითელი ცირკულარით ძებნა 2013 წლის 24 ოქტომბერს გამოაცხადა, ხოლო 2013 წლის 16 დეკემბერს ბათუმის საქალაქო სასამართლომ რუინთან მოჰამადამინი მარიამ კოჩალიძის მკვლელობაში დამნაშავედ ცნო და მას უვადო პატიმრობა მიუსაჯა.

• Interpol Bureau of Tehran confirmed detention of Ruintan Mohamadamin accused of ...
Interpol Bureau of Tehran confirmed detention of Ruintan Mohamadamin accused of murdering Marian Kochaladze
Central National Bureau of Interpol of Georgia has received official letter from Interpol Bureau of Tehran confirming that person accused of murdering Mariam Kochaladze-Ruintan Mohamadamin was detained. Ruintan Mohamadamin was enlisted in the data of the wanted persons after he was announced wanted by the National Central Bureau of Interpol of Georgia. According to the official letter from Tehran Bureau of Interpol Ruintan Mohamadamin hasn’t crossed the official state border of Iran after committing murder. Letter stated that detainee may have crossed the state border of Iran illegally and therefore, the case of Ruintan Mohamadamin was transferred to Gamishani police station (in accordance with his place of birth) for investigation and in order to conduct covert activities against him. According to the information from the local police, Ruintan Mohamadamin has also murdered a child. Iranian law enforcers detained Ruintan Mohamadamin few hours later after committing the crime and imprisoned him. National Central Bureau of Interpol of Georgia has announced Ruintan Mohamadamin wanted under the red notice on October 24, 2013. On December of the same year Ruintan Mohamadamin was found guilty by Batumi Court in absentia and sentenced to a lifetime imprisonment for murdering Mariam Kochaladze.