• თბილისობის დღესასწაულზე ავტომანქანების გადაადგილების შეზღუდვის შესახებ
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტი გაცნობებთ, რომ "თბილისობის" დღესასწაულზე დაგეგმილ ღონისძიებებთან დაკავშირებით:
5 ოქტომბერს დილის 05:00 საათიდან მოძრაობა აიკრძალება ევროპის მოედანზე, ასევე მეტეხის ხიდზე. მოძრაობა აიკრძალება აბანოთუბნიდან გორგასლის მოედნის მიმართულებით . მოძრაობა შესაძლებელი იქნება თუმანიანის ქუჩიდან კოტე აფხაზის ქუჩის გავლით.
ასევე 5 ოქტომბერს 21:00 საათიდან მოძრაობა დაიკეტება რესპუბლიკის მოედანზე.
რუსთაველიდან მოძრავი ნაკადი იმოძრავებს რესპუბლიკის მოედნის გავლით კოსტავას ქუჩის მიმართულებით, ხოლო მელიქიშვილი კოსტავას ქუჩიდან მომავალი ნაკადი იმოძრავებს ელბაქიძის დაღმართის გავლით სანაპიროს მიმართულებით აგრეთვე მოძრაობა შეიზღუდება ახვლედიანის მოედანზე და მის მიმდებარე ტერიტორიაზე. ასევე სრულად დაიკეტება ბარათაშვილის მარცხენა პანდუსი.
საზოგადოებრივი ტრანსპორტის მოძრაობა შესაძლებელი იქნება მისთვის განკუთვნილ ზოლში, კერძოდ, ახვლედიანიდან ბარათაშვილის ხიდისა და წმ. ნიკოლოზის ეკლესიის მიმართულებით.
6 ოქტომბერს, 9:00 საათიდან 23:00 საათამდე, ავტოტრანსპორტის მოძრაობა აიკრძალება ოქროყანაში, მთაწმინდის პარკის მიმართულებით. გადაადგილება შესაძლებელი იქნება მხოლოდ საზოგადოებრივი ტრანსპორტით, რომელიც განლაგებული იქნება შინდისი-ოქროყანის გზაჯვარედინზე.

The Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia informs that on October 5, from 05:00 am in relation to the preparation for the planned activities of “Tbilisoba” event the traffic movement will be restricted on Europe Square, as well as on Metekhi bridge.
The traffic movement will be also restricted on the street leading from Abanotubani to Gorgasali Square. The traffic movement is allowed from Tumaniani street through Kote Aphkhazi street.
On October 5, from 21:00 pm the traffic movement will be also prohibited on First Republic Square. The vehicles driving from Rustaveli avenue shell move through Republic avenue to the direction of Kostava street. The vehicles driving from Melikishvili and Kostava streets shell move through Elbakidze down in the direction of the right and left embankments.
The traffic movement will be also restricted on Akhvlediani avenue and all streets connected to it. Additionally, the traffic movement will be completely blocked on the left pandus of Baratshvili Bridge.
The Public transport shall move from Akhvlediani avenue to the direction of Baratashvili Bridge and Saint Nikoloz church.
On October 6, from 9:00 am to 23:00 pm, the traffic movement will be restricted in Okrokana, to the direction of Mtatsminda park. Citizens can displace using the public transport that are parked on the Shindisi-Okrokana crossroad. The traffic movement will be resumed immediately after the end of the “Tbilissoba” event.