• თბილისის საქალაქო სასამართლომ ტელეკომპანია „პირველს“ პატრულ-ინსპექტორის მორალური...
თბილისის საქალაქო სასამართლომ ტელეკომპანია „პირველს“ პატრულ-ინსპექტორის მორალური ზიანის ანაზღაურება დაავალა
საპატრულო პოლიციის თანამშრომლის - გელა კვაშილავას და ტელეკომპანია "პირველს" შორის მიმდინარე დავაზე სასამართლოს გადაწყვეტილება გამოცხადდა. მოსამართლის გადაწყვეტილებით, ტელეკომპანიის მიერ გავრცელებული, პატრულ-ინსპექტორის ღირსებისა და პატივის შემლახველი ინფორმაცია ცილისმწამებლური იყო. თბილისის საქალაქო სასამართლომ აღნიშნულ ტელეკომპანიას პატრულ-ინსპექტორის მორალური ზიანის ანაზღაურება, ასევე შაბათის გადაცემის ეთერში დაავალა გამოაქვეყნოს ცნობა სასამართლო გადაწყვეტილების შესახებ.
მიმდინარე წლის 30 იანვარს, ტელეკომპანია "პირველმა" შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის სამეგრელო-ზემო სვანეთის მთავარი სამმართველოს ათეულის მეთაური - გელა კვაშილავა ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო გადატანაში დაადანაშაულა, ასევე, ამავე ტელეკომპანიამ გამოაქვეყნა მისი სურათი, მიუხედავად იმისა, რომ სიუჟეტის ავტორს შინაგან საქმეთა სამინისტროს სტრატეგიული კომუნიკაციების დეპარტამენტმა განუმარტა, რომ არასწორ ინფორმაციას ფლობდა.
საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის სამეგრელო-ზემო სვანეთის მთავარი სამმართველოს ათეულის მეთაურმა - გელა კვაშილავამ ტელეკომპანია "პირველის" მიერ მის შესახებ გავრცელებული ცრუ და დაუსაბუთებელი ინფორმაციის გამო თბილისის საქალაქო სასამართლოში სარჩელი მიმდინარე წლის თებერვალში შეიტანა.
სასამართლომ აღნიშნულ საქმეზე კვაშლავას ინტერესების დამცველის მიერ წარდგენილი მტკიცებულებები უტყუარად სცნო, შესაბამისად, სასამართლოს გადაწყვეტილებით დადასტურდა, რომ გელა კვაშილავას შემხებლობა არ ჰქონდა ნარკოტიკების ტრანსპორტირებასთან, ტელეკომპანია „პირველმა“ კი იცოდა, რომ მის ხელთ არსებული ინფორმაცია იყო არასწორი და საზოგადოება შეგნებულად შეიყვანა შეცდომაში.

• According to Tbilisi City Court decision, “TV Pirveli” Has Been Obliged to Pay C...
According to Tbilisi City Court decision, “TV Pirveli” Has Been Obliged to Pay Compensation for Moral Damage in favor of Patrol – Inspector
With regards to the dispute between the patrol police officer, Gela Kvashilava and “TV Pirveli”, the final verdict has been announced by the court. According to the judge, the information spread by the TV company has tarnished the honor and dignity of the patrol – inspector and was completely slanderous. Tbilisi City Court ordered the TV station to pay compensation for moral damage to the patrol inspector, as well as to broadcast notice of the court decision on Saturday.
On January 30 of the current year, TV Company “Pirveli” accused Gela Kvashilava, the unit commander of Samegrelo-Zemo Svaneti Main Division of the Patrol Police Department under the Ministry of Internal Affairs, of drug trafficking. The same TV station published his photo even though the author of the story was informed by the Department of Strategic Communications of the Ministry of Internal Affairs that the information was false.
Gela Kvashilava, the unit commander under Samegrelo-Zemo Svaneti Main Division of the Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs, filed a lawsuit in the Tbilisi City Court over the false and unsubstantiated information spread about him by TV Company “Pirveli”.
The court found the evidence presented by Kvashlava's lawyer in the case to be infallible; therefore, the court ruled that Gela Kvashilava had nothing to do with drug trafficking, while “TV Pirveli” was aware that the obtained information was incorrect and deliberately misled the public.