• თბილისის ინტერპოლმა ტაშკენტის ინტერპოლის მიერ ძებნილი პირი დააკავა
თბილისის ინტერპოლისა და შსს-ს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის აჭარის მთავარი სამმართველოს საკონტროლო გამშვები პუნქტი „ბათუმის აეროპორტის“ თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ღონისძიებების შედეგად, ტაშკენტის ინტერპოლის მიერ საერთაშორისო დონეზე ძებნილი, ამერიკის შეერთებული შტატების მოქალაქე, 1978 წელს დაბადებული ლ.კ. ბათუმის აეროპორტში დააკავეს.
ლ.კ. დამნაშავედ არის ცნობილი უზბეკეთის რესპუბლიკის სისხლის სამართლის კოდექსის 97-2, 155-3 159-3, 242-2, 244 მუხლებით გათვალისწინებული დანაშაულების ჩადენისათვის, რაც ტერორიზმს, კრიმინალური ორგანიზაციის შექმნას, დივერსიული თავდასხმების განხორციელებას და საბრძოლო მასალის უკანონო ჩამორთმევას გულისხმობს.

• Person wanted by Tashkent Bureau of Interpol detained by MIA
The officers of Tbilisi Central Bureau of Interpol along with the patrol Police Department of Batumi Airport as a result of jointly held activities detained the citizen of the United States, wanted by Tashkent bureau of Interpol –L.K. (DoB 1978) at Batumi Airport.
L.K. is accused for the crimes under the articles 97-2, 155-3 159-3, 242-2 244 which envisages terrorism, creation of the criminal organization, sabotage attack and illegal seizure of the ammunition.
At this moment pre-extradition procedures are underway as envisaged by the law against the detainee.