• სტიქიის ზონაში სამძებრო სამუშაოები მეთორმეტე დღეა აქტიურად მიმდინარეობს - მაშველ...
სტიქიის ზონაში სამძებრო სამუშაოები მეთორმეტე დღეა აქტიურად მიმდინარეობს - მაშველების მიერ კიდევ ერთი ცხედარია ნაპოვნი
ონის მუნიციპალიტეტში, სტიქიის ზონაში აქტიურად გრძელდება სამძებრო სამუშაოები, როგორც ცოცხალი ძალით, ასევე, მძიმე ტექნიკით და მცურავი საშუალებებით. მაშველების მიერ მონიტორინგის შედეგად კიდევ ერთი ცხედარია ნაპოვნი. მიმდინარე სამუშაოებთან დაკავშირებით, დღის ბოლოს მედიასთან შემაჯამებელი კომენტარი გააკეთა შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის უფროსმა თემურ მღებრიშვილმა.
„დღეს გარდაცვლილების სტატისტიკა შეიცვალა, ერთი ადამიანის ცხედარია ნანახი, უშუალოდ სტიქიის ეპიცენტრში. გარდა ამისა, ნანახია ადამიანის ფრაგმენტი. სტიქიის ეპიცენტრში აღმოჩენილია ავტომობილი ჰიუნდაი, რომელზეც დილითვე მოგახსენეთ. გვქონდა ვარაუდი, რომ შესაძლოა ავტომანქანაში ყოფილიყვნენ დაკარგულები, სამწუხაროდ, მანქანაში დაკარგულების პოვნა ვერ მოხერხდა. გარდა ამისა, ინტენსიურად გრძელდება მდინარეზე საძიებო სამუშაოები, ამბროლაურის ტერიტორიამდე. ხვალისთვის ვგეგმავთ გარკვეულ გადაჯგუფებასა და სტრატეგიის შეცვლას. დღეის მონაცემებით 25 ადამიანის ცხედარია ნაპოვნი და 8 ადამიანის მიმართ ძებნა-შველის ღონისძიებები მიმდინარეობს. იდენტიფიცირების პროცედურები მიმდინარეობს 5 ადამიანზე. როგორც მოგახსენეთ, 25-26% იყო დარჩენილი მიწის მასის გადასამოწმებელი, დღის განმავლობაში ეს ციფრი შეიცვალა“, - განაცხადა თემურ მღებრიშვილმა.

• Search operations in the disaster zone are actively progressing for the twelfth ...
Search operations in the disaster zone are actively progressing for the twelfth day - rescuers have found another body
In Oni municipality, search operations continue actively in the disaster zone both with live force, heavy equipment and swimming means of transport. As a result of monitoring, another body was found by the rescuers. At the end of the day, Temur Mghebrishvili, head of the Emergency Situations Management Service of the Ministry of Internal Affairs, made a summary comment to the media regarding the ongoing work. "Today, the number of casualties have changed, one body has been detected directly in the epicenter of the disaster. In addition, a human fragment has been noticed. A Hyundai car was found in the epicenter of the disaster on which we informed you in the morning. We presumed that there could have been missing people in it. Unfortunately, it was not possible to find the missing people. In addition, search operations continue intensively on the river up to the territory of Ambrolauri. We are planning to regroup and change the strategy for tomorrow. As of today, 25 bodies have been found and search and rescue measures are underway for 8 people. Identification procedures are ongoing for 5 people. As noted, 25-26% of the land mass remained to be searched, this number has changed during the day" - stated Temur Mghebrishvili.