• სტიქიის ზონაში სამძებრო სამუშაოები მეათე დღეა აქტიურად მიმდინარეობს
ონის მუნიციპალიტეტში, სტიქიის ზონაში აქტიურად გრძელდება სამძებრო სამუშაოები, როგორც ცოცხალი ძალით, ასევე, მძიმე ტექნიკით და მცურავი საშუალებებით.
გაფართოვდა ძებნის არეალი. სამძებრო სამუშაოებში ჩართული სამაშველო ნავების მეშვეობით, მდინარის და მისი მიმდებარე ტერიტორიების აქტიური მონიტორინგი ხორციელდება.
სამუშაოებში ასევე, ჩართულნი არიან პოლიციის დანაყოფები, საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის მეხანძრე-მაშველები, კინოლოგთა ჯგუფი, თავდაცვის სამინისტროს და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თანამშრომლები. ადგილზე მუშაობს დრონები და სპეცტექნიკა.
მაშველების მიერ ამ დროისთვის სტიქიის ზონაში აღმოჩენილია 24 ცხედარი, საძიებო სამუშაოები 9 პირთან დაკავშირებით მიმდინარეობს.

• SEARCH OPERATIONS ACTIVELY CONTINUE FOR THE TENTH DAY IN THE DISASTER ZONE
In Oni municipality, in the disaster zone, search operations continue actively with live force, heavy equipment and swimming means of transport.
The search area has been expanded. Active monitoring of the Rioni river and its surroundings is carried out through rescue boats involved in search operations.
Police units, firemen and rescuers of the emergency situations management service, a group of cynologists, employees of the Ministry of Defense and the employees of the department of roads of the Ministry of Infrastructure are also involved in the works. Drones and special equipment are also working.
So far, rescuers have discovered 24 bodies in the disaster area, and the search operations are ongoing for 9 people.