• სტიქიის ზონაში სამაშველო ღონისძიებები მთელი ღამის განმავლობაში გაგრძელდება
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის უფროსმა თემურ მღებრიშვილმა, სტიქიის ზონიდან, მედიასთან შემაჯამებელი კომენტარი გააკეთა.
მისი თქმით, სალიკვიდაციო სამუშაოები მთელი ღამის განმავლობაში გაგრძელდება.
„ამ დროისთვის მიმდინარეობს სალიკვიდაციო სამუშაოები. დღის განმავლობაში, გზებზე, სადაც მეწყრული პროცესები განვითარდა მიმდინარეობს გაწმენდითი სამუშაოები.
ვცდილობთ, რომ ყველა იმ სოფელში მივიდეთ, სადაც შესაძლოა ადამიანებს ჩვენი დახმარება სჭირდებოდეთ. მთელი ღამის განმავლობაში გაგრძელდება სამუშაოები. დღის განმავლობაში, ჩართული იყო 200 მეხანძრე-მაშველი. საძიებო სამუშაოებში, როგორც ნავები, ასევე დრონი და კინოლოგიური სამსახური იყო ჩართული.
ამ დროისთვის არის გარკვეული ლოკაციები, სადაც უშუალოდ ტრანსპორტის საშუალებით ვერ მოხერხდა მისვლა, თუმცაღა ფეხით მისულები ვართ ყველგან, თითოეულ მოქალაქესთან, გვაქვს კომუნიკაცია, როგორც სატელეფონო, ასევე პირადად ადგილზე. საჭიროების შემთხვევაში, პროდუქტი იქნება ეს, თუ სხვა საჭირო საშუალებები, რა თქმა უნდა მივაწვდით“, - განაცხადა თემურ მღებრიშვილმა.
ამ ეტაპზე, სტიქიის ზონიდან უსაფრთხო ადგილზე გადაყვანილია 50-მდე მოქალაქე. ნაპოვნია სამი ცხედარი, მათ შორის ორი მოზარდის.

• Rescue operations in the disaster zone will continue throughout the night
Temur Mghebrishvili, head of the Emergency Situations Management service of the Ministry of Internal Affairs, made a summary comment to the media from the disaster zone.
According to him, liquidation works will continue throughout the night.
"Liquidation works are currently underway. Throughout the day, clean-up works were carried out on the roads where landslides occurred.
We try to reach villages where people might need our help. Work will continue throughout the night. During the day, 200 firefighters were involved in the operation. Boats, drones and K-9 service were engaged in the search operation.
At the moment, there are certain locations where access by transport is not available, although we reached every citizen while moving on foot, we communicate both by phone and personally on the ground. In case of necessity, we will provide citizens with the product, or other necessary means, of course"- noted Temur Mghebrishvili.
At this stage, approximately 50 citizens have been transferred from the disaster area to a safe place. Three bodies were found, including two minors.