ონის მუნიციპალიტეტში, სტიქიის ზონაში, მეოთხე დღეა სამაშველო ღონისძიება გრძელდება. დღეს, შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის თანამშრომლების მიერ, მიწის მასის დამუშავების დროს ნაპოვნია კიდევ ერთი ცხედარი. მუშაობა განაახლა სასაზღვრო პოლიციის ორმა ვერტმფრენმა.
სამუშაოებში ჩართულნი არიან პოლიციის დანაყოფები, საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის კინოლოგთა ჯგუფი, თავდაცვის სამინისტროს და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თანამშრომლები. ადგილზე მუშაობს დრონები და სპეცტექნიკა.
მაშველების მიერ ამ დროისთვის 18 ცხედარია ნაპოვნი. სამაშველო ღონისძიების ფარგლებში უსაფრთხო ადგილას გადაყვანილია 200-ზე მეტი ადამიანი.

• The rescue operation continues for the fourth day in the disaster zone
In Oni municipality, in the disaster zone, the rescue operation continues for the fourth day. Today, another body was found by the employees of Emergency Situations Management Service of the Ministry of Internal Affairs while conducting the search activities in the soil. Two border police helicopters resumed their work as well.
Police units, K-9 specialists of the Emergency Situations Management Service, employees of the Ministry of Defense and the Ministry of Infrastructure's Roads Department are involved in the operation. Drones and special equipment are working on the ground as well.
So far, 18 bodies have been found by rescuers. More than 200 people have been transported to a safe place in the course of the rescue operation.