• სომხეთის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრმა ვახტანგ გომელაურს უმასპინძლა
საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრი, ვახტანგ გომელაური, სომხეთში ოფიციალური ვიზიტის ფარგლებში, სომხეთის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრს - ნიკოლ ფაშინიანს შეხვდა.
შეხვედრაზე ვახტანგ გომელაურმა ნიკოლ ფაშინიანს მადლობა გადაუხადა საქართველოს მხარდაჭერისთვის. მისი თქმით, სომხეთი ძალიან მნიშვნელოვანი პარტნიორი და მეგობარია საქართველოსთვის.
მხარეებმა ხაზგასმით აღნიშნეს საქართველოსა და სომხეთის სამართალდამცავი უწყებების თანამშრომლობის მნიშვნელობა ორი ქვეყნის უსაფრთხოებისა და საერთაშორისო დანაშაულთან ეფექტიანი ბრძოლის მიზნით.
"რამდენიმე დღის წინ აქ იყო საქართველოს იუსტიციის მინისტრი, მაგრამ, სამწუხაროდ, Covid-19-ის გამო ვერ შევძელი მასთან შეხვედრა. თბილისში, ეკონომიკური თანამშრომლობის სომხურ-ქართული მთავრობათშორისი კომისიის სხდომაზე გასული წელი შევაჯამეთ. მანამდე, რამდენიმე შეხვედრა მქონდა საქართველოს პრემიერ-მინისტრთან, ჩემს მეგობარ ირაკლი ღარიბაშვილთან. ცოტა ხნის წინ სომხეთის პოლიციის უფროსი იმყოფებოდა საქართველოში. ვფიქრობ, ძალიან მნიშვნელოვანია, რომ ჩვენმა სამართალდამცავმა უწყებებმა მჭიდროდ ითანამშრომლონ. ეს აუცილებელია ჩვენი ქვეყნების უსაფრთხოებისთვის და კანონის უზენაესობის დასაცავად“, - განაცხადა ნიკოლ ფაშინიანმა.
სომხეთის პრემიერ-მინისტრმა ნიკოლ ფაშინიანმა "კოვიდ-19"-ით ინფიცირებულ საქართველოს პრემიერ-მინისტრს, ირაკლი ღარიბაშვილს ჯანმრთელობა უსურვა.
ვახტანგ გომელაური ორდღიანი ვიზიტის ფარგლებში სომხეთის რესპუბლიკის პოლიციის უფროსს - ვაჰე ღაზარიანს შეხვდა. საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრი ასევე ეწვევა სომხეთის სხვადასხვა საპოლიციო დანაყოფს.

• Prime Minister of the Republic of Armenia hosted Vakhtang Gomelauri
The Minister of Internal Affairs of Georgia, Vakhtang Gomelauri, within the framework of the official visit to the Republic of Armenia, met with the Prime Minister of Armenia, Nikol Fashinyan.
At the meeting, Vakhtang Gomelauri expressed gratitude towards Nikol Fashinyan for supporting Georgia. He noted that Armenia is a very important partner and friend for Georgia.
The sides stressed the importance of cooperation between the law enforcement agencies of Georgia and Armenia for ensuring the security of the two countries as well as the effective fight against international crime.
“A few days ago, the Minister of Justice of Georgia was here, but, unfortunately, I could not meet him because of Covid-19. We summed up last year with a sitting of the Armenian-Georgian intergovernmental commission on economic cooperation in Tbilisi. Before that, I had several meetings with the Prime Minister of Georgia, my friend Irakli Garibashvili. Our Head of Police had a previous visit to Georgia. And I think it's very important that our law enforcement systems work closely together. It is necessary for the security of our countries, for the protection of the rule of law”- stated Nikol Fashinyan.
The Prime Minister of Armenia Nikol Fashinyan conveyed his heartfelt greetings and wishes of health to the Prime Minister of Georgia Irakli Garibashvili, who has been infected with Covid-19.
During the two-day visit, Vakhtang Gomelauri held a meeting with the Chief of Police of the Republic of Armenia - Vahe Ghazaryan. The Minister of Internal Affairs of Georgia will also visit various police units in Armenia.