• სოფელ ყანდაურაში ოჯახის წევრის მკვლელობისთვის დაკავებულ პირს ბრალი დაუმძიმდა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლების მიერ სოფელ ყანდაურაში, დედის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილი განზრახ მკვლელობისთვის დაკავებულ პირს ბრალი დაუმძიმდა.
პოლიციამ, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1963 წელს დაბადებული ნ.გ. მიმდინარე წლის 25 აპრილს დააკავა.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით სიცოცხლისთვის სახიფათო დაზიანებები მიაყენა ოჯახის სხვა წევრებს - 1965 წელს დაბადებულ დ.გ.-ს, 1982 წელს დაბადებულ შ.გ.-ს, ასევე, მეზობლებს - 1975 წელს დაბადებულ ლ.ს.-ს და 1950 წელს დაბადებულ მ.მ.-ს, რომლებიც ადგილზე გარდაიცვალნენ.
პოლიციამ ნივთმტკიცებებად ამოიღო დანაშაულის ჩადენის იარაღები.
გამოძიება მიმდინარეობს დამამძიმებელ გარემოებაში ორი ან მეტი პირის და ოჯახის წევრების მიმართ ჩადენილ განზრახ მკვლელობის, ასევე, ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ფაქტებზე, საქართველოს სსკ-ის 11 პრიმა 109-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ვ“ ქვეპუნქტით, მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით და 236-ე მუხლის 1-ლი, მე-2 და მე-3 ნაწილებით.

• Criminal responsibility of person detained in Kandaura village for murdering fam...
Criminal responsibility of person detained in Kandaura village for murdering family members re-qualified into more serious charges
Criminal responsibility of person detained by the Ministry of Internal Affairs in Kandaura village for committing premeditated murder of his mother under aggravating circumstances, has been re-qualified into more serious charges.
As a result of operative-search and investigative activities N.G. was detained by police on April 25 of the current year.
Investigation established that detainee inflicted severe health injuries with automatic weapon to his family members- D.G. (DoB 1965) Sh. G. (DoB 1982) and neighbors- L.S. (DoB 1975) and M.M. (DoB 1950), who died at the place of crime.
Investigation is in progress on the fact of premeditated murder of two or more people and family members, illegal purchase, keeping and carrying of firearm, envisaged by the article 111 -109, II part, sub-paragraph “F”, III part, sub-paragraph “A” and article 236, I part, II and III parts under the Criminal Code of Georgia.