შსს-ს კახეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს და გურჯაანის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1941 წელს დაბადებული იური ჩ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულმა გურჯაანის რაიონის სოფელ დარჩეთში, თავის საცხოვრებელ სახლში, ურთიერთშელაპარაკებისას, თავის მეუღლეს, 1946 წელს დაბადებულ ნათელა ჯ-ს ცივი იარაღით სასიკვდილო ჭრილობა მიაყენა, რის შედეგადაც ქალბატონი ადგილზე გარდაიცვალა. სამართალდამცველებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, იური ჩ. გურჯაანში, სოფელ დარჩეთში მომხდარიდან რამდენიმე წუთში დააკავეს. დანაშაულის ჩადენის იარაღი – დანა ნივთმტკიცებად ამოიღეს. გამოძიება განზრახ მკვლელობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 108-ე მუხლით).

The officers of Gurjaani police division and Kakheti Regional Main Division as a result of joint immediate operative-investigative activities Iuri Ch. (DoB 1941) was detained for premeditated murder.
Investigation established that in the village of Darcheti, detainee inflicted lethal injury with a cold steel to his wife Natela J. (DoB 194) in his own house. Owninh to the sustained traumas the victim died at the place of crime. As a result of immediate operative-investigative activities police detained Iuri Ch. several minutes later in the same village. The weapon of murder was seized by the law enforcers as evidence. Investigation is in progress on the fact of premeditated murder, article 108 of the Criminal Code.