• შსს–მ ნარკორეალიზატორები დააკავა
შსს-ს მცხეთა-მთიანეთის და ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტების თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1948 წელს დაბადებული გ.უ. და 1942 წელს დაბადებული ა.უ. წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და გასაღების ბრალდებით დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, ბრალდებულების საცხოვრებელი სახლის და ეზოს ჩხრეკისას, ბუპრენორფინის შემცველი ნარკოტიკული საშუალების 9 ნატეხი და ერთჯერად შპრიცში მოთავსებული ბუპრენორფინი ამოიღეს. გამოძიებამ დაადგინა, რომ გ.უ. და ა.უ. ნარკოტიკულ საშუალებას უკანონოდ ყიდდნენ.
გამოძიება დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ უკანონო შეძენა-შენახვის და წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ უკანონო გასაღების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ და „ბ“ ქვეპუნქტებით და მე-5 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით).

The officers of Mtskheta-Mtianeti Police Department along with the Central Criminal Police Department as a result of operative-investigative activities detained G.U. (DoB 19480) and A.U. (DoB 1942) for illegal purchase, keeping and selling of drugs by the group with a previous consent.
During the searching activities held in detainees’ house law enforcers seized 9 pieces and disposable syringe filled with buprenorphine. Investigation established that G.U. and A.U. sold drugs on the regular basis.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and selling of drugs by the group with a previous consent, article 260, III part, sub-paragraph A and B and Part V, sub-paragraph B of the Criminal Code.