• შინაგან საქმეთა სამინისტრო თვითიზოლაციაში მყოფი მოქალაქეების მონიტორინგს საქართვ...
შინაგან საქმეთა სამინისტრო თვითიზოლაციაში მყოფი მოქალაქეების მონიტორინგს საქართველოს მასშტაბით აქტიურად განაგრძობს
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილის, ვლადიმერ ბორცვაძის ბრიფინგი
საქართველოს მთავრობის უწყებათშორისი საკოორდინაციო საბჭოს მიერ მიღებული გადაწყვეტილების და რეკომენდაციების აღსრულების მიზნით, შინაგან საქმეთა სამინისტრო განაგრძობს 24-საათიან, საგანგებო რეჟიმში მუშაობას.
სამინისტრო, დაავადებათა კონტროლის ეროვნულ ცენტრთან ერთად, ახალი კორონავირუსის შესაძლო გავრცელების პრევენციის მიზნით, თვითიზოლაციაში მყოფი მოქალაქეების მონიტორინგს საქართველოს მასშტაბით აქტიურად განაგრძობს.
ერთობლივი მონიტორინგის შედეგად, თბილისში, აჭარაში, იმერეთისა და ქვემო ქართლის რეგიონებში თვითიზოლაციის წესების დარღვევის ფაქტზე გამოვლინდნენ დამრღვევი პირები, რომლებიც გადაყვანილი არიან იძულებით საკარანტინო ზონაში.
შეგახსენებთ, რომ საქართველოს ტერიტორიაზე მყოფი ყველა პირი ვალდებულია, დაემორჩილოს საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის სფეროში მოქმედ საქართველოს კანონმდებლობის მოთხოვნებს და პატივი სცეს საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის სამსახურის გადაწყვეტილებებს.
კონტროლისა და მონიტორინგის ფარგლებში, საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრი - „112“, მოკლე ტექსტური შეტყობინებებისა და სატელეფონო ზარების საშუალებით, თვითიზოლაციაში მყოფ პირებს პერმანენტულად აწვდის ინფორმაციას და აფრთხილებს.
ასევე, საქართველოს მთავრობის უწყებათშორისი საკოორდინაციო საბჭოს მიერ მიღებული გადაწყვეტილების და რეკომენდაციების აღსრულების მიზნით, შინაგან საქმეთა სამინისტროს დაცვის პოლიციის დეპარტამენტი 24-საათიან რეჟიმში ახორციელებს საკარანტინო ზონების მონიტორინგსა და დაცვას.
ახალი კორონავირუსის შესაძლო გავრცელების პრევენციის მიზნით, მოვუწოდებთ მოქალაქეებს, ისარგებლონ ელექტრონული სერვისებით (https://www.police.ge) და მომსახურების სააგენტოს (https://www.sa.gov.ge), ერთიანი მომსახურების ცენტრებს (ტელეფონი: 2414242) და მიგრაციის დეპარტამენტს (ტელეფონი: 2419607; 2419634; ელ.ფოსტა: migration@mia,gov.ge) მხოლოდ გადაუდებელი აუცილებლობის შემთხვევაში მიმართონ. აღსანიშნავია, რომ შინაგან საქმეთა სამინისტროს ყველა შესაძლო სტრუქტურული ერთეული, რომლებსაც შესაძლებლობა გააჩნია, გადაყვანილია დისტანციური მუშაობის რეჟიმზე.

• Ministry of Internal Affairs actively continues to monitor citizens in self-isol...
Ministry of Internal Affairs actively continues to monitor citizens in self-isolation all across the country
Briefing of the Deputy Minister of Internal Affairs, Lado Bortsvadze
In order to comply with decisions and recommendations made by the Inter-Agency Coordination Council of the Government of Georgia, Ministry of Internal Affairs continues to operate in a round-the-clock regime.
Ministry of Internal Affairs along with the National Center for Disease Control (NCDC) is actively monitoring citizens in self-isolation throughout Georgia to prevent the spread of coronavirus.
9 civilians from Kharagauli, Tbilisi, Kobuleti, Kutaisi, Marneuli and Batumi have been exposed and transferred to the quarantine zones for violating self-isolation rules as a result of intensive monitoring activities.
Within the frames of control and monitoring activities, Public Safety Management Center "112" provides individuals in self-isolation with respective information and alerts through text messages and phone calls on the regular basis.
Herewith, in order to implement the decisions and recommendations adopted by the Inter-Agency Coordination Council of the Government of Georgia, the Security Police Department of the Ministry of Internal Affairs carries out 24-hour monitoring and ensures safety of quarantine zones.
In order to prevent the possibility of spreading the coronavirus disease, Ministry of Internal Affairs calls on citizens to use digital services (https://www.police.ge) of Service Agency (www.sa.gov.ge) Unified Service Center (Tel: 2414242) and Department of Migration ( Tel: 2419607; 2419634; e-mail-migration@mia,gov.ge) and visit the mentioned facilities only in case of emergency.
It is notable that part of structural units of the Ministry of Internal Affairs have been temporarily moved on distance work schedule.