• შსს სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარ...
შსს სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის 245 - მა ახალწვეულმა სამხედრო ფიცი დადო
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის 245-მა ახალწვეულმა სამხედრო ფიცი დადო. ფიცის დადების შემდეგ ჯარისკაცებმა საქართველოს სახელმწიფო ჰიმნი შეასრულეს და საკუთარი საბრძოლო უნარების დემონსტრირება მოახდინეს. ღონისძიებას განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის დირექტორი პოლიციის ვიცე-პოლკოვნიკი მერაბ მალანია, ამავე დეპარტამენტის, ასევე სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის წარმომადგენლები დაესწრნენ. ღონისძიებას ასევე ესწრებოდნენ ახალწვეულთა ოჯახის წევრები. ცერემონიალის დასრულებისას წვევამდელები მამა ანდრეამ დალოცა.
სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტში წვევამდელები ერთწლიან სავალდებულო სამხედრო სამსახურს გაივლიან. შესაბამისი წვრთნების შედეგად სამხედრო საქმიანობას შეისწავლიან და პროფესიონალი ჯარისკაცისთვის აუცილებელ უნარ-ჩვევებს შეიძენენ. ასევე მონაწილეობას მიიღებენ სხვადასხვა სპორტულ ღონისძიებებში, უზრუნველყოფილი იქნებიან უფასო სამედიცინო მომსახურებითა და კვებით. წვევამდელები ისარგებლებენ მოკლევადიანი შვებულებით. სამხედრო სავალდებულო სამსახურის დასრულების შემდეგ, წარჩინებული ვადიანი სამხედრო მოსამსახურეები, შესაბამისი კონკურსის გავლის შემთხვევაში, სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფში დასაქმდებიან.

• A TOTAL OF 245 RECRUITS OF THE SPECIAL TASKS DEPARTMENT OF THE MIA SPECIAL AND E...
A TOTAL OF 245 RECRUITS OF THE SPECIAL TASKS DEPARTMENT OF THE MIA SPECIAL AND EMERGENCY MEASURES CENTER TOOK THE MILITARY OATH
The Special Tasks Department of the MIA Special and Emergency Measures Center held the official ceremony of taking the military oath by 245 recruits. After taking the oath the recruits sang the national anthem and demonstrated their combat skills. The ceremony was attended by the Director of the Special Tasks Department Police Lieutenant-Colonel Merab Malania, as well as other representatives of the Department and the Special and Emergency Measures Center. The event was also attended by the families of the recruits. At the end of the ceremony recruits were blessed by father Andrea.
Conscripts will undergo their one-year compulsory military service at the Special Tasks Department of the MIA Special and Emergency Measures Center. They will study military subjects and acquire essential practical skills of professional soldiers. They will also participate in local sport contests and will be provided with free medical service and nourishment. Recruits will also have short-term vacation. After the completion of the compulsory military service the conscripts having completed the service period with excellence shall be employed in different units of the MIA if they pass the relevant contest successfully.