„ჭკვიანი კამერები“ - საქართველოს რეგიონებისთვის
შსს-ს პროექტის - „უსაფრთხო ქალაქი, უსაფრთხო რეგიონი, უსაფრთხო ქვეყანა“ ფარგლებში, სხვადასხვა რეგიონის ადგილობრივი თვითმმართველობის წარმომადგენლებთან სამუშაო შეხვედრა გაიმართა.
შეხვედრაზე შსს-ს ერთობლივი ოპერაციების ცენტრის წარმომადგენლებმა სტუმრებს პროექტის ძირითადი მიზანი, დანიშნულება და მოსალოდნელი შედეგები გააცნეს.
შეხვედრის მონაწილეებმა საქართველოს რეგიონების ავტოსატრანსპორტო საშუალების სახელმწიფო ნომრის ამომცნობ ანალიტიკურ პროგრამულ უზრუნველყოფასთან თავსებადი და ზოგადი ხედვის ვიდეოსამეთვალყურეო სისტემებით აღჭურვასთან დაკავშირებული, ერთობლივად განსახორციელებელი ღონისძიებები განიხილეს.
შეხვედრის დასრულების შემდეგ, აღნიშნული საორგანიზაციო ღონისძიებების კოორდინირებულად და ორგანიზებულად წარმართვის მიზნით, რეგიონების თვითმმართველ ერთეულებს შორის ურთიერთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა. მემორანდუმს საქართველოს ყველა რეგიონის თვითმმართველობის ორგანოების ხელმძღვანელებმა მოაწერეს ხელი.
შსს-ს პროექტის - „უსაფრთხო ქალაქი, უსაფრთხო რეგიონი, უსაფრთხო ქვეყანა“ მიზანია, მთელი ქვეყნის მასშტაბით, რეალურ დროში, დანაშაულზე და ავტოსაგზაო შემთხვევებზე სწრაფი რეაგირებისა და მათი პრევენციის უზრუნველყოფა, რაც ასევე, საგრძნობლად გაზრდის პოლიციის საქმიანობის ეფექტურობას და გამოძიების ხარისხს.

“Smart Cameras” for the regions
Within the frames of MIA project-“Safe city, safe region, safe country” the meeting with the heads of the regional municipalities was held in the Ministry of Internal Affairs.
At the meeting, representatives of the Joint Operations Center familiarized guests with the main objective of the project, the purpose and the expected results.
Participants of the meeting discussed jointly implementing events related to analytical software supporting the identification of the state numbers of vehicles in the regions of Georgia and issues related to equipping video surveillance systems for general vision
After the meeting, the memorandum of cooperation was signed between self-governing units of the Regions to organize coordinated activities . The memorandum was signed by the heads of self-governing bodies of all regions of Georgia.
The goal of the project - "Safe City, Safe Region, Safe Country" is aimed to provide rapid reaction and prevention on traffic incidents and crime throughout the country, which will significantly increase the efficiency of police activities and the quality of investigation.