• შსს-ში ნატო-ს შემფასებელთა მისიასთან სამუშაო შეხვედრები გაიმართა
ნატო-ს შემფასებელთა მისიამ საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლებთან დაგეგმვისა და მიმოხილვის პროცესში (PARP) უწყების კომპეტენციით განსაზღვრული საკითხების შესრულების შეფასების მიზნით სამუშაო შეხვედრები გამართა. შემფასებელთა დელეგაციას ნატო-ს საერთაშორისო სამსახურის თავდაცვის პოლიტიკისა და დაგეგმვის დეპარტამენტის შეიარაღებულ ძალთა განვითარების დაგეგმვის დირექტორატის უფროსი ფრენკ ბოლანდი ხელმძღვანელობდა.
შეხვედრას საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მხრიდან ესწრებოდნენ საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის, სასაზღვრო პოლიციის სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის, სახმელეთო საზღვრის დაცვის დეპარტამენტის, სასაზღვრო პოლიციის ადმინისტრაციის (მთავარი სამმართველო) საერთაშორისო-სასაზღვრო თანამშრომლობის სამსახურის, კადრების სამმართველოს, სასაზღვრო მონიტორინგის, კავშირგაბმულობის და ინფორმაციული სისტემების სამმართველოსა და შსს-ს აკადემიის წარმომადგენლები. ნატო–ს შემფასებელთა მისიამ აგრეთვე გამართა ორმხრივი შეხვედრა შს მინისტრის მოადგილე დავით ხუციშვილთან. მხარეებმა განიხილეს ნატო-ს უელსის სამიტზე მიღებული გადაწყვეტილებები, საქართველოსთვის მინიჭებული არსებითი პაკეტის განხორციელების გეგმა, ასევე ისაუბრეს შინაგან საქმეთა სამინისტროში მიმდინარე და დაგეგმილი რეფორმების პროცესის შესახებ.
შეხვედრის ბოლოს დადებითი შეფასება მიეცა დაგეგმვისა და მიმოხილვის პროცესის მიმდინარეობისას (PARP) და ყოველწლიური ეროვნული პროგრამის ფარგლებში (ANP) შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ აღებული ვალდებულებების შესრულების საკითხს.

NATO assessment mission conducted working meetings with the representative of MoIA in the framework of Planning and Review Process (PARP). Assessment mission was led by the NATO Director of Planning, Defense Policy and Planning Division Mr. Frank Boland.
Representatives of the International Relations Department, Coast Guard of Border Police, Border protection Department, International Border Cooperation office, Human Resource management, border Monitoring, Communication and Information system division and MoIA Academy were present from Georgian Side. Likewise, NATO assessment mission held bilateral meetings with the deputy minister of the Internal Affairs of Georgia, Mr. David Khutsishvili. Parties discussed the implementation plan of the substantial package; covered decisions adopted at NATO Wales Summit, and also reviewed planned and ongoing reforms at the Ministry of Internal Affairs of Georgia.
At the end of the meeting Planning and Review Process (PARP) and Annual National Program (ANP) progress were positively evaluated with regard to completion of obligation of the Ministry of Internal Affairs of Georgia.