• შსს-ს საინფორმაციო-ანალიტიკური დეპარტამენტი აგრძელებს რეგისტრირებული დანაშაულის ...
შსს-ს საინფორმაციო-ანალიტიკური დეპარტამენტი აგრძელებს რეგისტრირებული დანაშაულის სტატისტიკის გამოქვეყნებას ახალი მეთოდოლოგიის გამოყენებით
2014 წლის ივლისი
2014 წლის ივლისის თვეში შსს-ს ტერიტორიული დანაყოფების საგამოძიებო ქვემდებარეობის მიხედვით რეგისტრირებულ იქნა 2297 დანაშაული, რომელთაგან გაიხსნა 1293 დანაშაული. დანაშაულის გახსნის კოეფიციენტია 56,29%. ხოლო წინა წლის ანალოგიურ საანგარიშო პერიოდთან შედარებით, დანაშაულის პროცენტული კლებაა -18,2 %.
2014 წლის იანვარ-ივლისი
2014 წლის იანვარ-ივლისში შსს-ს ტერიტორიული დანაყოფების საგამოძიებო ქვემდებარეობის მიხედვით რეგისტრირებულ იქნა 15064 დანაშაული, რომელთაგან გაიხსნა 9100 დანაშაული. დანაშაულის გახსნის კოეფიციენტია 60,41%. ხოლო წინა წლის ანალოგიურ საანგარიშო პერიოდთან შედარებით დანაშაულის პროცენტული კლებაა -17,09 %.

• The Informational-Analytical Department of Mia Continues to Present Registered C...
The Informational-Analytical Department of Mia Continues to Present Registered Crime Statistic Calculated by New Method
Statistic data in accordance of the territorial units of Ministry of Internal Affairs
July 2014
In July, 2014, according to the investigation subordination of the territorial units of Ministry of Internal Affairs there was registered 2297 crimes, 1293 cases among those are solved. Case-solving index is 56,29%. According to the results of the statistic data the number of crime cases decreased by 18,2 % to compare with the results of the same period of the previous year.
January-July of 2014
In January-July, 2014, according to the investigation subordination of the territorial units of Ministry of Internal Affairs there was registered 15064 crime, 9100 cases among those are solved. Case-solving index reached 60,41%.
According to the results of the statistic data the number of crime cases decreased by 17,09% to compare with the results of the same period of the previous year.