• შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის დელეგაცია ოფიციალური ვიზიტის...
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის დელეგაცია ოფიციალური ვიზიტის ფარგლებში ლიტვის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა სამინისტროს პოლიციას ეწვია
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი, პოლიციის პოლკოვნიკი ივანე პაპიაშვილი, ამავე დეპარტამენტის საერთაშორისო დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის თანამშრომლობის ცენტრის უფროსი, პოლიციის ვიცე-პოლკოვნიკი ლევან ჩიკვაიძე და ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს დამნაშავეთა სამყაროს წინააღმდეგ ბრძოლის სამმართველოს უფროსის მოადგილე, პოლიციის ვიცე-პოლკოვნიკი მიხეილ ძაგნიძე, ოფიციალური ვიზიტით, ლიტვის რესპუბლიკის შსს-ს პოლიციას ეწვივნენ.
ოფიციალური შეხვედრების დროს ქართულ დელეგაციას ლიტვის რესპუბლიკის პოლიციის გენერალური კომისარი ლინას პერნავასი, მისი მოადგილე ედვარდას შილერისი, კრიმინალური პოლიციის ბიუროს უფროსი როლანდას კიშკისი, მისი მოადგილეები - ანჯეუს როგინსკისი და არტურას ბაზისი მასპინძლობდნენ.
ვიზიტის მიზანია ლიტვის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა სამინისტროსა და პოლიციის მიერ ევროინტეგრაციისკენ მიმავალ გზაზე გატარებული რეფორმების გამოცდილების გაზიარება, შემდგომში საუკეთესო პრაქტიკის საქართველოში დანერგვის მიზნით, ასევე, ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლისა და არალეგალური მიგრაციის პრევენციის მიმართულებით საქართველოსა და ლიტვის რესპუბლიკის სამართალდამცავ ორგანოებს შორის ორმხრივი თანამშრომლობის გაღრმავება. 2015 წლის 14 იანვრიდან ძალაში შევიდა „საქართველოს მთავრობასა და ლიტვის რესპუბლიკის მთავრობას შორის დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლაში თანამშრომლობის შესახებ“ 2013 წლის 26 სექტემბერს ხელმოწერილი შეთანხმება. შესაბამისად, აღნიშნული ვიზიტი შეთანხმების იმპლემენტაციისკენ გადადგმული კიდევ ერთი ნაბიჯია.

• Delegation of the Central Criminal Police Department visited Ministry of Interio...
The head of Central Criminal Police Department Colonel Vano Papiashvili, head of International Cooperation Center for the Fight against Crime of the same Department Vice-colonel Levan Chikvaidze and deputy head of the division against the fight with criminal world of the Main Division for the fight against the organized crime- Vice-colonel Mikheil Dzagnidze visited Ministry of Interior of Lithuania within the frames of the official visit.
During the official meetings Georgian delegation was hosted by Linas Pernavas – Police Commissioner General of Lithuania, Edvardas Sileris – Deputy Police Commissioner General of Lithuania, Rolandas Kiškis – Head of the Lithuanian Criminal Police Bureau and his deputies Andzejus Roginskis and Arturas Bazys.
The visit is aimed at sharing experience of the Ministry of Interior of Lithuania and reforms held in the angle of European integration in order to further implement the best practice of Lithuania in Georgia. The visit was also aimed at intensification of mutual cooperation between the law enforcing agencies of Lithuania and Georgia in the field of the fight against illegal migration and organized crime.
On January 14, 2015 “Agreement between Georgian Government and Republic of Lithuania on Cooperation in the Fight against Crime” was enacted, which was concluded on September 26, 2013. Thus, the mentioned visit is another step forward towards implementation of the mentioned agreement.